Більше половини дорослих мешканців області хворіють на серцево-судинні захворювання. А кожен третій українець ризикує померти саме від інфаркту. Багаторічна недооцінка проблеми призвела до катастрофічних наслідків. Виправляти їх доведеться роками, але саме на це спрямований проект Світового банку “Поліпшення охорони здоров'я на службі людей”. В рамках проекту впроваджують комплексне вирішення проблем профілактики і лікування серцево-судинних захворювань. Це і раннє діагностування захворювань сімейними лікарями, швидка доставка новими «швидкими» хворих з інсультом та інфарктом до кардіоцентрів, наявність сучасного обладнання та розхідних матеріалів у тих же кардіоцентрах.
- У Рівненській області проживає майже 800 тисяч дорослих мешканців, більше 500 тисяч них хворіють на ті чи інші серцево-судинні захворювання, - розповідає завідувач відділення ішемічної хвороби серця та артеріальної гіпертензії Рівненської обласної клінічної лікарні Лариса Верещук. - У нас від інфаркту міокарда помирає кожен третій. Тим часом на Заході цей діагноз вже давно перестав бути смертельним, адже там застосовуються сучасні методи діагностики та лікування таких хвороб. І найголовніше мають відпрацьовану систему надання термінової допомоги таким хворим. Що дуже важливо при інфарктах та інсультах.
В рамках проекту Світового банку вже придбали автомобілі швидких допомог для центральних районних лікарень області, тривають роботи з реконструкції сільських амбулаторій та забезпечення їх необхідним обладнанням, створюється єдиний електронний реєстр хворих на серцево-судинні захворювання. Вже запрацював сучасних кардіологічний центр на базі Рівненської обласної клінічної лікарні, такий же центр планують відкрити на базі Сарненської центральної районної лікарні.
Не менш важливим є напрямок навчання лікарів. Саме тому в рамках проекту регулярно відбуваються конференції та тренінги, а кращі рівненські лікарі проходитимуть навчання закордоном. Ознайомитися із сучасними методами та підходами в лікуванні серцево-судинних захворювань завдяки реалізації проекту Світового банку на Рівненщині змогли вже більше тисячі лікарів-кардіологів, сімейних лікарів та лікарів швидких допомог. Наразі триває третій етап таких навчань.
- Передбачається проведення п’ять етапів навчань. Чотири з них проходитимуть в Рівному, а п’ятий – це закордонне навчання, розповів керівник групи впровадження проекту на Рівненщині Сергій Рибачок. - Під час першого етапу навчання пройшли більше пів тисячі сімейних лікарів області. Другий етап охопив більше 400 лікарів бригад швидких допомог та лікарів приймальних відділень районних лікарень.
Довідково: У Рівненській області триває реалізація субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей - Рівне» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Журналіст Юрій Дюг спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Рівненщині.