У Гощанському районі чотири села не платять за комуналку

У Гощанському районі чотири села не платять за комуналку
0
У Гощанському районі чотири села не платять за комуналку

Мешканцям чотирьох сіл Гощанського району пропонують реструктуризувати борги за воду та встановити лічильники. Таким чином у населених пунктах планують вирішити питання з боргами за воду, нарахованими за останні декілька років, повідомляють на сайті Рівненської обласної державної адміністрації. 

Саме ці села відносять до «депресійної лійки», тобто території навколо свердловини, звідки постачають водний ресурс на «Рівнеоблводоканал». Сільські жителі повірили у популізм окремих політиків та не платили за воду. Вони стверджують, що через роботу підприємства, порушена екологія на території, у результаті чого зникла вода у колодязях. При цьому вони користуються збудованим за державні кошти централізованим водопостачанням для власних потреб без будь-якого обліку. Люди вважають, що мають право користуватися перевагами і не сплачувати за воду.

Компромісне вирішення цієї ситуації обговорили під час робочої зустрічі під керівництвом заступниці голови ОДА Людмили Шатковської за участю представників обласного департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності, керівників Гощанської адміністрації та ради, «Рівнеоблводоканал», голів сільських рад та місцевих депутатів.

– Кожна людина, яка користується послугою, повинна за неї сплачувати. Тому борги необхідно погасити. Це можна зробити, реструктуризувавши їх, – зазначила Людмила Шатковська.

В свою чергу керівник «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш розповів, що жителі сіл лише за 2019 рік заборгували підприємству понад 1,2 мільйони гривень:

Кілька років люди користувалися послугою централізованого водопостачання безкоштовно, адже їм встановили так званий «нульовий тариф». Далі ситуація не може продовжуватися, адже підприємство стає збитковим. Та й люди не можуть оформити субсидії та пільги на комунальні послуги.

Варто відзначити, що аналогічна ситуація була й у 3-ох селах Здолбунівського району, які також входять до «депресивної лійки».  Втім спільно з місцевою владою її вдалося вирішити. У результаті населення справно сплачує за воду. Позиція у людей єдина – розвивати централізоване водопостачання, а й майбутньому створити систему водовідведення.

Саме тому заступниця голови ОДА доручила місцевій владі роз’яснити людям переваги централізованого водопостачання та необхідність сплати за нього, а профільним департаментам – розробити відповідні програми, які дозволять визначити екологічний стан території та встановити прилади обліку води для людей «депресивної лійки».

 
0
Найцікавіші матеріали
В Україні зросте вартість контрактного навчання у вишах
0
Читати далі
Вентилятори – недорогий порятунок від літньої спеки
0
Читати далі
СБУ затримала агентів фсб, які готували нові удари рф по Київщині та Рівненщині
0
Читати далі
Начальнику Рівненського ТЦК працівники ДБР повідомили нову підозру
0
Читати далі
Поліцейські встановлюють осіб, які у Дубенському районі пошкодили могили захисників України
0
Читати далі
За державну зраду та підготовку диверсії в Сарнах судитимуть жителя Львівщини
0
Читати далі
Обставини інциденту у Рівному між учителем та ученицею встановлено
0
Читати далі
У Рівному поліція та піротехніки приїхали на дитячий майданчик через дитячі іграшки
0
Читати далі
У Польщі заявили про «безпрецедентну спробу» втручання росії у президентські вибори
0
Читати далі