Після встановлення нового безпечного конфайнменту (НБК) над зруйнованим блоком Чорнобильської атомної електростанції під ним спостерігається зростання щільності потоку нейтронів, однак це зростання не перевищує встановлених меж безпеки .
Про це повідомили в Інституті проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) Національної академії наук.
Так Інститут відреагував на появу публікації у журналі Science, у якій йдеться про те, що під проєктом «Укриття» тривають небезпечні ядерні реакції.
В Інституті пояснюють, що до встановлення НБК паливовмісні матеріали були повністю перезволожені і щільність потоку нейтронів трималася в межах сезонних трендів за рахунок регулярних опадів та конденсату, тобто не спостерігалося жодних потенційно небезпечних змін рівня критичності цих ЯНМД.
«Після установки НБК у проєктне положення в результаті виключення надходження атмосферних опадів всередину об’єкта «Укриття» почався процес випаровування і втрати вологи пористою структурою лавоподібних ПВМ, що і призвело до зареєстрованого зростання щільності потоку нейтронів», — пояснюють в Інституті.
На підставі цього експерти очікують, що й надалі буде спостерігатися зростання щільності потоку нейтронів через втрату вологи в шарі перезволоженого середовища лавоподібних ПВМ.
«Саме тому науковці ІПБ АЕС акцентують увагу на необхідності поглибленого дослідження стану ПВМ та вивчення факторів, що впливають на стан ядерної безпеки об’єкта «Укриття», — зазначили в науковій установі.
за матеріалами:Бабель
Під куполом у Чорнобилі з’явилися ядерні реакції
Найцікавіші матеріали