Понтонний міст через річку Прип’ять у Білорусі за близько шість кілометрів від українського кордону зник

Понтонний міст через річку Прип’ять у Білорусі за близько шість кілометрів від українського кордону зник
0
Понтонний міст через річку Прип’ять у Білорусі за близько шість кілометрів від українського кордону зник

Понтонний міст через річку Прип’ять у Білорусі за близько шість кілометрів від українського кордону, про появу якого повідомили напередодні, зник, повідомляє американський телеканал CNN, який посилається на супутникові знімки і джерела, знайомі з цим питанням.

Напередодні CNN повідомляв, що західна розвідка і військові чиновники уважно стежили за будівництвом як частиною інфраструктури, яку Росія створює напередодні можливого вторгнення.

Супутникові знімки від Maxar і Planet Labs свідчили, що міст з’явився вночі у вівторок. Але до четверга мосту вже не було, повідомляє телеканал.

Наразі зрозуміло, чому побудували міст чи демонтували його. За даними CNN, можливо, міст використовувався у рамках військових навчань у Білорусі, або ж російські чи білоруські сили уже перемістили технічні засоби через нього і більше не потребували мосту.

Про нарощування російського військового угруповання поблизу України вже кілька місяців попереджає західна розвідка й інші джерела. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив цього тижня після дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу в Брюсселі, що Росія «має достатньо військ і можливостей для початку повномасштабного наступу на Україну з попередженням у короткий термін або без нього».

Москва плани вторгнення неодноразово заперечувала, а військове нарощування поблизу України пов’язувала з навчаннями і підкреслювала, що переміщення військ своєю територією – це виключно внутрішня справа Росії.

Міністерство оборони Росії 15 лютого оголосило, що підрозділи Західного та Південного військових округів розпочинають повернення з навчань поблизу України до пунктів постійного базування. Країни НАТО та Україна заявляють, що поки не бачать відведення російських військ від кордонів з Україною.

Голова МЗС Росії Лавров заявив на початку тижня про готовність Москви продовжувати діалог із Заходом.

Виступаючи днями, президент США Джо Байден заявив, що Росія зосередила біля кордонів близько 150 тисяч своїх військовослужбовців.

За матеріалами: Радіо Свобода

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Мова, церква, території: які вимоги щодо припинення війни путін висунув на Алясці
0
Читати далі
У Рівному під час сесії депутат-свободівець вдарив в обличчя протестувальника 
0
Читати далі
Затримано групу, яка під приводом гуманітарної допомоги ввезли в Україну 27 автомобілів
0
Читати далі
Біля Рівного зіштовхнулися авто, є постраждалі
0
Читати далі
В ДТП біля Рівного травмувався малолітній пішохід
0
Читати далі
У Березному поліцейські викрили зловмисника, який незаконно перевозив зброю
0
Читати далі
СБУ Рівненщини затримала агентку гру рф, яка готувала новий ракетний удар рашистів по Запоріжжю
0
Читати далі
26 людей отримали підозри за зловживання бюджетними коштами на Рівненщині
0
Читати далі
Директор рівненського коледжу посприяв ухиленню від мобілізації понад ста чоловіків
0
Читати далі