Підозрювані у шахрайстві не хочуть перебувати під вартою. В Апеляційному суді Рівненщини розглядали їх скарги. Усі п’ятеро осіб, серед яких і чоловіки, і жінки підозрюються в тому, що чотири роки поспіль (з 2014 по 2018) не лише продавали пацієнтам сумнівні ліки, а й діагностували хворих по телефону і навіть «лікували пацієнтів», пише Північ-інфо.
Жертвами псевдолікарів ставали переважно люди похилого віку.
«Вдавалися підозрювані до психологічного тиску та змушували довірливих людей купувати дорогі медичні препарати, а також запевняли, що з часом, за сприяння міжнародних організацій, частину коштів їм буде повернуто», – повідомили з Апеляційного суду.
Як з’ясувалося — підозрювані розповсюджували дешеві біологічно активні добавки, у тому числі, й на Рівненщині. В результаті – збагатитись на понад мільйон гривень.
Рівненський міський суд обрав організатору псевдомедиків запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 1,5 млн. грн. Інші троє учасників зможуть вийти з-під варти, якщо внесуть заставу в розмірі трохи більше ніж мільйон гривень кожен. П’ятий підозрюваний перебуває під домашнім арештом.
Захисники підозрюваних оскаржили це рішення суду. Псевдолікарі у судовій залі постійно закривали свої обличчя від фото- та відеокамер. Колегія суддів враховала той факт, що до поліції продовжують надходити заяви від обманутих людей, а тому апеляційні скарги захисників залишили без задоволення. Якщо вину підозрюваних буде доведено, вони можуть надовго потрапити за ґрати – від 5 до 12 років з конфіскацією майна.