Рада таки проголосувала за перейменування населених пунктів. Але не всіх

Рада таки проголосувала за перейменування населених пунктів. Але не всіх
0
Рада таки проголосувала за перейменування населених пунктів. Але не всіх

Народні депутати проголосували за перейменування 328 населених пунктів в Україні. Однак із постанови прибрали 5 населених пунктів, щодо яких тривали дискусії.

 

За постанову проголосував 281 народний депутат. Згідно з нею, перейменуванню підлягають населені пункти, назви яких русифіковані або містять російські та радянські наративи.

 

Напередодні Верховна Рада провалила голосування за постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. Через це парламентарі вирішили блокувати трибуну.

 

Тоді, за словами депутата Романа Лозинського, парламент «провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано москвою протягом століть поневолення».

 

Голова парламенту Руслан Стефанчук пояснював, що проблеми виникли з перейменуванням Южного, Южноукраїнська, Синельникового, Первомайська і Павлограда. Саме їх прибрали з нової постанови, яку ухвалили сьогодні, 19 вересня.

 

Назви цих міст пропонували змінити таким чином: Южне — Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — Гард, Синельникове — Ріднопілля, Первомайськ — Сокологірськ, а Павлоград — Матвіїв. Стефанчук казав, що щодо перейменування цих населених пунктів будуть дискусії.

 

Деколонізація та дерусифікація

З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв’язків з країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.

 

Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з рф, СРСР чи російською імперією.

 

Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 топонімів і демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних з пропагандою російської імперської політики.

 

А у квітні 2023-го президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об'єктам назви, пов'язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнить її іменами новітніх героїв.

 

0
Війна в Україні
Найцікавіші матеріали
Житель Рівненського району вирощував коноплі та зберігав марихуану
0
Читати далі
Між Києвом і словацькою Братиславою планують запустити залізничне сполучення
0
Читати далі
Новинки морозива від ТМ «Ласунка»: влаштуйте собі літо посеред осені!
0
Читати далі
Коли на Рівненщині розпочинається опалювальний сезон
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік перекинувся у меліоративну канаву і загинув
0
Читати далі
Спроби блокувати вступ України в ЄС через Волинь вписуються в політику путіна – Дуда
0
Читати далі
У Дубенському районі внаслідок ДТП загинули двоє братів
0
Читати далі
В Україні зʼявляться нові повістки з QR-кодом — Міноборони
0
Читати далі
Рівнянин організував нарколабораторію: його затримала поліція
0
Читати далі