Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова: як це було

Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова: як це було
0
Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова: як це було

7 жовтня Верховна рада підтримала відставку спікера Дмитра Разумкова. «За» зняття Разумкова з посади проголосували 284 народних депутата.

Питання про відкликання Верховною радою голови парламенту Дмитра Разумкова з посади стояло третім пунктом порядку денного на 7 жовтня. Засідання парламенту під час розгляду питання про відставку вів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев.

Дмитро Разумков, який вів засідання до початку розгляду своєї відставки і сидів у кріслі голови ВР, запропонував Гетманцеву вести засідання з місця, адже усі крісла в президії зайняті. Але місцем Гетманцеву поступився перший віцеспікер Руслан Стефанчук і той сів поруч із Разумковим у президії.

Стефанчук поступився місцем Гетманцеву

Виступаючи з трибуни голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив, що «наш парламент реформ почав перетворюватися на парламент Володимира Литвина, коли лицемірство, лукавство стали не лише буденністю, а й предметом торгу з політичними опонентами».

«Дмитро Олександрович, на мій погляд, відступив від загальних принципів і більше не є членом нашої команди і більше не може представляти нашу партію на такій високій посаді», — заявив Корнієнко.

Він також додав, що у партії «Слуги народу» є безліч запитань до роботи парламенту: «Чому почав діяти принцип «друзям і собі все, а ворогам — регламент»? Чому одні комітети отримували висновки швидше і їх закони завжди потрапляли в порядок денний, а інші комітети були відкинуті на маргінес парламентського життя. Як це пов'язано з особами голів комітетів або з реформами, які ці комітети пропонують або продукують. Чому 15 місяців не призначався керівник апарату ВР? Чому рік кулуари парламенту не відкривалися через ковід, а раптом відкрилися за день до обговорення парламентом вашої відставки?».

У відповідь Дмитро Разумков подякував колегам за два роки плідної праці: «Ми з вами йшли не за посадами і тим більше не за грошима. Ми йшли для того, щоб змінити країну, зробити її кращою. Тому що ми всі в це щиро вірили. Але принцип демократії, з яким ми йшли став принципом влади більшості. Принцип верховенства права та закону став змінений на політичну доцільність. Принцип права на власну позицію і свободи слова змінив принцип, хто не з нами, той проти нас».

На фото: Дмитро Разумков

Він також побажав, щоб «парламент залишився парламентом, а люди в ньому залишилися людьми».

Під час виступів депутатів перед голосуванням, член депутатської фракції «Голос» Сергій Рахманін нагадав парламентарям про плинність політичної кар'єри: «Якщо ви зараз сидите за столом, це не означає, що завтра ви не станете частиною меню. Кожен з вас може стати частиною меню. А Дмитру Олександровичу хочу подякувати хоча б за спробу залишити парламент самостійним гравцем у політичному процесі».

Як голосували

Перед початком засідання Ярослав Железняк заявив журналістам в кулуарах, що його фракція не підтримуватиме відставку Разумкова і блокуватиме процес голосування. Він також додав, що «Голос» вимагатиме відсторонення першого віцеспікера Руслана Стефанчука від ведення пленарного засідання. Утім, шестеро депутатів від «Голосу» усеж таки підтримали відставку Разумкова.

Що далі

Після відставки Разумкова, нардепи визначатимуться з кандидатурами на посади спікера та першого віцеспікера. Як повідомила заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук, на ці посади розглядаються Руслан Стефанчук і Олександр Корнієнко відповідно.

«Ми будемо брати якісь перерви протягом дня для того, щоб ухвалювати рішення щодо підтримки Руслана Стефанчука та Олександра Корнієнка, якщо більше ніхто не подаватиметься на ці посади… Для нас це не нові прізвища, але все одно формальні рішення мають бути. У нас є домовленості, що більшість із фракції, 70%, мають підтримати», – сказала Кравчук.

За словами нардепки від «Слуги народу» Роксолани Підласи, на посаду першого віцеспікера розглядаються кандидатури нардепів Андрія Мотовиловця та Олени Шуляк.

Що відомо

Суперечка Разумкова з фракцією виникла навколо законопроекту № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Спікер відправив документ до Венеціанської комісії і його взяли в роботу, попри те, що «слуги народу» були проти такого рішення. Конфлікти між спікером і монобільшістю продовжилися на засіданні Погоджувальної ради 20 вересня. Зокрема, порядок денний Ради на 21-24 вересня 2021 року, у який не було включено законопроект про олігархів, не підтримала жодна фракція Ради.

30 вересня представники фракції «Слуга народу» запросили підписний лист з вимогою відставки голови Верховної ради Дмитра Разумкова. Окреме звернення за підписними листами за власною ініціативою подав голова фракції монобільшості Давид Арахамія.

4 жовтня Верховна рада ініціювала процедуру відставки голови парламенту Дмитра Разумкова.

За матеріалами: Суспільне

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Житель Рівненського району за образу співмешканки помстився ударом ножа у живіт
0
Читати далі
У Рівному затримали наркозбувача
0
Читати далі
Ремонт набережної, реконструкція котельні й портативний РЕБ: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині працівниця лікарні за хабарі продовжувала довідки про інвалідність
0
Читати далі
«Укрпошта» анонсувала нову марку із серії «русскій воєнний корабль … !»
0
Читати далі
Деякі партнери вже надали Україні зброю з дозволом бити по об'єктах у росії
0
Читати далі
У Сарненському районі загинув мотоцикліст
0
Читати далі
Естонський депутат, який на велосипеді збирає гроші на ЗСУ, завітав на Рівненщину
0
Читати далі
Види кредитів для бізнесу
0
Читати далі