На азотно-кисневій станції Рівненської АЕС, а також на Запорізькій й Хмельницькій АЕС, налагоджено виробництво кисню медичного газоподібного. Зокрема, у нещодавній заяві Енергоатома було озвучено готовність Компанії щодоби постачати 5 тисяч літрів медичного кисню до лікарень Рівненської, Запорізької та Хмельницької областей.
Про це повідомляє пресслужба Рівненської АЕС.
За коментарем заступника головного інженера з загальностанційних об’єктів Рівненської АЕС Федора Кислицина в березні поточного року РАЕС отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів – медичного газу (кисень медичний Федір Кислицингазоподібний) згідно з рішенням Держлікслужби. Наразі до відправки перших партій медкисню у лікарні Рівненщини залишається один крок – Енергоатом має отримати висновок Державного експертного центру МОЗ та реєстрацію медичного кисню як лікарського засобу. Всі необхідні для цього документи Компанія передала до міністерства.
Отримавши фінальні узгодження, НАЕК щодоби постачатиме близько 120 балонів (5 тисяч літрів) медичного кисню до лікарень Запорізької, Хмельницької та Рівненської областей, зокрема комунальному некомерційному підприємству Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня».
Фахівці з атомних електростанцій вже дооснастили й акредитували лабораторії з контролю якості та безпеки лікарських засобів – відповідно до Апаратник азотно-кисневої станції РАЕСвсіх визначених законодавством вимог і процедур. Крім цього, фахівці МОЗ провели кількаетапні ретельні перевірки Рівненської, Запорізької та Хмельницької АЕС. Відповідно на майданчику РАЕС розроблено методи контролю якості, а персонал, який безпосередньо братиме участь в здійсненні цього контролю, пройшов перевірку МОЗ України і має право на контроль якості кисню медичного газоподібного.
Керівництво Рівненської АЕС та Компанії переконане, що реєстрація медичного кисню буде здійснена у найстисліші терміни. Мета атомників – врятувати якомога більше людських життів і допомогти державі подолати наслідки пандемії коронавірусу.
РАЕС отримала ліцензію від Держлікслужби на виробництво медичного кисню
Найцікавіші матеріали