Рівненщина отримала антитоксин від дифтерії. Це допомога від Програми розвитку Організації об’єднаних націй (ПРООН). Всього надійшло 6 флаконів. Із попереднім запасом Рівненщина має загалом 12 флаконів дифтерійного антитоксину для надання медичної допомоги хворим на дифтерію.
Нагадаємо, з початку року в Україні вже встановлено 23 клінічних діагнози «дифтерія».
Окрім того, як розповіла головний спеціаліст ОУОЗ Людмила Яценя, медицини краю отримала 4400 доз вакцини АДП. Її використовують для щеплення шестирічок згідно Календаря щеплень.
Надійшло в область ще 47450 доз вакцини оральної проти поліомієліту.
Читайте також: В Україні зафіксували черговий спалах дифтерії: що варто знати рівнянам про хворобу
Згідно наказів ОУОЗ дані вакцини розподілені між лікувально – профілактичними закладами Рівненщини та приватними підприємцями (ФОП). Решта – зберігається на складах бази обласного спецмедпостачання.
Що варто знати про дифтерію:
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним механізмом. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів.
Трапляються випадки, коли людина може бути носієм збудника протягом певного періоду часу, але не хворіти. В цьому полягає одна із небезпек дифтерії – людина тривалий час може бути заразною, але про це ніхто не буде знати.
Дифтерія страшніша за кір, бо смертність від неї набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані – 99% людей, які мають щеплення від дифтерії, не хворіють.
Симптоми дифтерії: біль у горлі, підвищена температура, набряки слизової ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплий голос, набряк шиї та збільшення лімфатичних вузлів. Також у горлі людей, що захворіли, з’являються плівки, які можуть ускладнювати дихання та ковтання.
Рівненщина отримала дифтерійний антитоксин
Найцікавіші матеріали