Рівненщина посіла 1 місце серед регіонів України з енергозбереження

Рівненщина посіла 1 місце серед регіонів України з енергозбереження
0
Рівненщина посіла 1 місце серед регіонів України з енергозбереження

У регіоні реалізується Комплексна програма енергоефективності Рівненської області на 2018 – 2025 роки. У 2021 році з обласного бюджету на це спрямовано 9,3 млн. грн.

 

Про це повідомили під час колегії Рівненської ОДА, яка була присвячена підсумкам роботи галузей господарського комплексу та виконання місцевих бюджетів у 2021 році.

 

«За результатами обласного конкурсу, в 2021 році переможцями стали 6 проєктів з енергоефективності на загальну суму 7,1 млн гривень (кошти обласного бюджету - 5,7 млн гривень)», — розповіли в РОДА.

 

Щоб підтримати населення, на Рівненщині реалізується Обласна програма відшкодування відсотків за кредитами, залученими на впровадження енергозберігаючих заходів в житловому секторі. Так, торік із обласного бюджету відшкодовано 1,5 млн гривень.

 

У 2021 році для відшкодування відсотків за кредитами, залученими юридичними особами (ОСББ, ЖБК тощо) на реалізацію енергозберігаючих заходів, з обласного бюджету відшкодовано 1,8 млн гривень (у т. ч.: в сумі 1,5 млн гривень (1037 відшкодувань) – здійснено учасникам Урядової програми «теплих кредитів» та в сумі 0,3 млн. грн. (15 відшкодувань) - учасникам програми «ЕНЕРГОДІМ» ДУ «Фонд Енергоефективності»).

 

Тим часом, за результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів, за 9 місяців 2021 року за напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність» Рівненщина посіла 1 місце серед регіонів України. Зокрема:

– частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива становить 25,1% до загальної потужності котелень області (2 місце);

– частка домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету (у т.ч. зі співфінансуванням з місцевих бюджетів), 5 місце;

– частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії становить 97,1 % до загальної кількості багатоквартирних будинків, які підлягають оснащенню (2 місце).

 

Зауважимо, що об’єкти 2021 року, що включені до проєкту Президента України «Велике будівництво», споруджуються з дотриманням норм енергозбереження.

 

Нагадаємо, у 2021 році в рамках програми, будували школи у селах Цепцевичі та Вири Сарненського району, універсальну спортивну залу спортивного комплексу у м. Рівне (по вул. Макарова), лікарські амбулаторії в селах Селець, Берестя, Колки Сарненського району. А також реконструювали терапевтичний корпус обласного госпіталю ветеранів війни в смт Клевань, обласну універсальну наукову бібліотеку у м. Рівне, будівлі НВК в с. Горбаків Рівненського району, приймальне відділення лікарень у містах Рівне, Березне, смт Рокитне.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
В баскетболі на Рівненщині змагалися 58 дітей. Змагання відвідав амбасадор проекту
0
Читати далі
В Україні діятиме новий покращений проект з кібербезпеки BRAMA (БРАМА)
0
Читати далі
У селах Рівненщини побільшало аптек
0
Читати далі
СБУ Рівненщини затримала посадовицю харківського університету, яка співпрацювала з окупантами
0
Читати далі
У школах Рівненщині весняні канікули розпочнуться у березні
0
Читати далі
Унаслідок ДТП на Рокитнівщині загинув водій фургона
0
Читати далі
У Рівненській ОВА знову навчають антикорупційному законодавству
0
Читати далі
На Рівненщині з’явився транспортний інкубатор
0
Читати далі
На Рівненщині офіційно проживають майже 50 тисяч переселенців
0
Читати далі