Рівненщину очікує дестабілізація влади: облрада готується перебрати на себе повноваження ОДА

Рівненщину очікує дестабілізація влади: облрада готується перебрати на себе повноваження ОДА
2
Рівненщину очікує дестабілізація влади: облрада готується перебрати на себе повноваження ОДА

Керівництво обласної ради все активніше працевлаштовує своїх людей в комунальних закладах. І все гучнішими стають чвари за переділ бюджетних коштів. Відтак, після виборів почались активні кадрові перестановки від яких буквально «трусить» колективи комунальних підприємств.

Втім, як виявилось, апетити обласних керівників кадрами не обмежились. В кулуарах обласної ради говорять про створення так званого «виконавчого комітету» Рівненської обласної ради, що має на меті перебрати на себе повноваження Рівненської ОДА й отримати повний контроль над усіма сферами життєдіяльності області. Подейкують, що вже обрали хто стане керівником цього органу.

Розбираємось в їхніх планах і що стоїть за «благими» намірами очільників обласної ради

Управління ключовими сферами області має Рівненська обласна державна адміністрація. Саме вона розпоряджається коштами і формує потреби по галузях. За збалансованість цього розподілу коштів вона несе відповідальність й це прописано в ст 78 ЗУ «Про бюджетний кодекс». За тим, депутати й Рівненська обласна рада затверджують і виділяють кошти на ці потреби з обласного бюджету. Вони погоджують виділення фінансів на базі сформованих запитів і далі ОДА контролює утримання і функціонування ключових сфер. Адміністрацію ж контролює Кабінет Міністрів. Саме в такій синергії працює країна.

Однак, на Рівненщині вирішили, що можуть забрати повноваження в адміністрації і самотужки, безконтрольно визначати курс країни й самі ладні встановлювати пріоритети. Відповідне рішення, аби забрати повноваження в адміністрації, вже готується на найближчу сесію Рівненської обласної ради. Показовим став нещодавній ручний розподіл бюджету області з надважливих сфер і переведення їх на обладнання СТО в комунальне підприємство «Автобаза». Одразу після цього керівника затримали на отриманні хабаря. Подейкують, «свіжий» керівник – ставленик ЄС та радикалів...

Детальніше про цю історію пропонуємо прочитати у матеріалі: Скажи хабарю «ЄС»: як партія Порошенка на Рівненщині тоне у скандалах.

Щоправда, на Рівненщині намагання змінити повноваження рад вже були. У 2016 році Володимирецька районна рада голосувала за звернення до керівництва держави з пропозицією розглянути питання переходу, як було сформульовано в документі, до «договірних відносин між Урядом, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в контексті розмежування повноважень та реформування місцевого самоврядування».

Як виявилось, це звернення мало на меті дестабілізувати владу в Україні й пропагувалось російськими спецслужбами через Павла Золотарьова. Саме він за винагороду до 100 тисяч доларів лобіював такі рішення у різних радах країни. Після затримання той повністю визнав свою провину і був засуджений.

Також, в Україні не вперше обласні ради намагаються собі повернути функції державної влади. Однак, у судах усі ці рішення були розгромно скасовані. Адже, Рівненська обласна рада повинна виконувати лише ті функції, які прописані в Законі України про місцеве самоврядування і замінювати функції державних органів не може. Як і чітко прописано ст 44 ЗУ «Про місцеве самоврядування» те, що повноваження делеговані для адміністрації є чітко визначеними. Повернути функції управління сферами Рівненська обласна рада не може.

Саме тому, цілком вірогідно, якщо окремі депутати ризикнуть почати процес дестабілізації влади на теренах області, то як мінімум накличуть на себе судові позови, а у гіршому випадку ч.1 ст 78 ЗУ «Про місцеве самоврядування» визначено, що такі дії можуть стати однією із підстав дострокового припинення повноважень Рівненської обласної ради. Наш сайт уважно слідкуватиме за кожним подальшим кроком наших обранців.

2
Політика
Найцікавіші матеріали
Розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі не передвіщає ескалації: ISW
0
Читати далі
Зеленський: у взаємодії з партнерами отримуємо авіаційну коаліцію 
0
Читати далі
У Рівному з’явився перший в області логістичний комплекс класу B+
0
Читати далі
Окупанти у Криму «націоналізували» квартиру Зеленської та будівлю Меджлісу
0
Читати далі
Зеленський на передовій оголосив про створення корпусу морської піхоти
0
Читати далі
ПЦУ сьогодні затвердила повний перехід на новий календар
0
Читати далі
Сили оборони України накопичили достатньо сил для деокупації територій: Буданов
0
Читати далі
Орбан вважає, що Україні не перемогти росію, і неважливо, хто почав війну
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік активно агітував за СРСР, тепер його судять
0
Читати далі