Рівненським бізнесменам пригрозили штрафами за неперевірку COVID-сертифікати

Рівненським бізнесменам пригрозили штрафами за неперевірку COVID-сертифікати
0
Рівненським бізнесменам пригрозили штрафами за неперевірку COVID-сертифікати

З 6 грудня вступили в дію нові правила «жовтої» зони карантину. Співробітники громадських закладів мають перевіряти у відвідувачів COVID-документи.

Відвідувати такі заклади можна буде лише тим людям, які мають принаймні одне щеплення , негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників.

За недотримання цієї норми передбачено чималі штрафи – від 34 до 170 тисяч гривень.

Про виконання нових карантинних обмежень йшлося під час наради в ОДА за участі головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, керівників  Держпродспоживслужби, департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення, представників Нацполіції.

«Держава вимушена посилювати карантинні заходи, щоб зберегти життя громадян, які досі не прийшли до пунктів щеплення, – розповів Сергій Подолін. – Якщо раніше бізнес міг обирати модель діяльності – працювати з обмеженнями або без, то нові правила не передбачають такої можливості. У більшості випадків підприємці Рівненщини відповідальні, дотримуються карантинних вимог і допомагають державі боротися з коронавірусом. Водночас, є випадки, коли нехтують новими нормами».

Таким чином, в області активізують перевірки роботи бізнесу – кафе, непродовольчих магазинів , закладів громадського харчування, розважальних закладів на предмет дотримання правил карантину.

Зокрема, в кожному закладі має бути визначена людина, відповідальна за дотримання протиепідемічних норм – носіння масок, уникнення скупчень, перевірку зчитування QR-коду COVID-сертифікатів через застосунок «Дія».

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині в ДТП загинула жінка
0
Читати далі
У Вараші запрацював «Простір турботи про ветеранів та ветеранок»
0
Читати далі
У Рівному засудили колаборантку з Луганщини
0
Читати далі
На Рівненщині повідомили про підозру лікарці, через недбалість якої помер чоловік
0
Читати далі
Директор одного з рівненських коледжів із донькою допомагали ухилятися від мобілізації
0
Читати далі
18-річний мешканець Рівненщини допомагав чоловікам нелегально перетнути кордон
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП загинув велосипедист
0
Читати далі
15 років тюрми отримав зрадник, який встановив GPS-трекер на лінії електропередач Рівненської АЕС
0
Читати далі
На Рівненщині поліцейські затримали зловмисника, який сприяв незаконному перетину кордону 
0
Читати далі