«Рівнеоблводоканал» виграв грант на водоочисне обладнання для міста: коли його встановлять

«Рівнеоблводоканал» виграв грант на водоочисне обладнання для міста: коли його встановлять
0
«Рівнеоблводоканал» виграв грант на водоочисне обладнання для міста: коли його встановлять

«Рівнеоблводоканал» планує встановити устаткування для виробництва гіпохлориту натрію до кінця 2022 року. Про це Суспільному повідомили на підприємстві.

«Це дозволить повністю відмовитись від привозного реагенту та заощадити кошти на знезараження води у Рівному», – розповідає директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш.

«Рівнеоблводоканал» отримає 199 373 грантових тисяч євро від Міністерства закордонних справ Словаччини та Словацької агенції з міжнародного співробітництва та розвитку. Конкурсна заявка рівненського підприємства «Безпечна вода для міста Рівне» – серед двох переможців серед 14-и проектів, повідомили на підприємстві.

У листопаді 2021 року до Рівного планують приїхати представники асоціації водоканалів Словаччини та України.

«Цей візит буде консультаційного характеру. Ми обговоримо нюанси проекту. Після цього почнемо розробляти проект. До квітня 2022 року плануємо завершити проведення тендерів», – розповів речник «Рівнеоблводоканалу» Олександр Очкуренко.

«У рамках реалізації проекту до 2022 року на станції підприємства !Київська» планують збудувати комплекс з установкою для виробництва гіпохлориту натрію марки А – реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу», – додав речник.

Устаткування, за словами директора «Рівнеоблводоканалу» Андрія Карауша, позбавить залежності від виробника, а також допоможе заощадити до 60% витрат на знезараження води.

«Два роки тому була ситуація, коли монополіст припинив виробництво гіпохлориту і нам фактично не було де його взяти. Тому ми розпочали стратегію по заміщенню. Перша задача – відмовитися від послуг монополіста», – розповів Андрій Карауш.

Устаткування з виробництва гіпохлориту натрію марки А на станції «Новий Двір»

Торік, за словами директора підприємства, на облводоканалі змонтували одну таку установку на станції «Новий Двір». Власне устаткування планують встановити на одній із найбільших насосних станцій підприємства – «Київській». Там вже готують приміщення, де розмістять виробництво.

«У планах підприємства через декілька років – повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію», – уточнив Карауш.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Чоловік вдарив ножем рівнянина, бо йому не сподобалося, як той припаркував авто
0
Читати далі
Цьогоріч у семи навчальних закладах Рівненщини зведуть нові укриття
0
Читати далі
Група молодих людей танцювали біля алеї загиблих Героїв на Рівненщині
0
Читати далі
Комета C/2025 F2 наближається до Сонця — скоро її можна буде побачити неозброєним оком
0
Читати далі
На Рівненщині лісівник та місцевий житель підірвалися на міні
0
Читати далі
У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє неповнолітніх
0
Читати далі
Жительку Рівненщини шахрай ошукав на 300 тисяч гривень
0
Читати далі
Економічне партнерство України з США: про що йдеться
0
Читати далі
Рівненський нардеп Олександр Аліксійчук «Ми ніколи не зловживаємо державними коштами…»
0
Читати далі