росія ймовірно планує або вже випробувала крилату ракету «Буревісник» із ядерним двигуном

росія ймовірно планує або вже випробувала крилату ракету «Буревісник» із ядерним двигуном
0
росія ймовірно планує або вже випробувала крилату ракету «Буревісник» із ядерним двигуном
росія, ймовірно, готується випробувати експериментальну крилату ракету «Буревісник» (SSC-X-9) або вже нещодавно це зробила. Вона має ядерний двигун, а теоретичний радіус дії — 1600 кілометрів.
 
Про це пише The New York Times із посиланням на звіт аналітичної організації Nuclear Threat Initiative, супутникові знімки норвезької екологічної організації Bellona та платформу відстеження польотів Flightradar24.
 
На знімках, зроблених вранці 20 вересня, видно численні транспортні засоби, присутні на стартовому майданчику в рф. Там, зокрема, була вантажівка з причепом, який, імовірно, за своїм розміром уміщує ракету.
Видання зауважує, що 31 серпня російська влада випустила повідомлення про «тимчасову небезпечну зону», порадивши пілотам уникати частини Баренцевого моря біля узбережжя та 19 кілометрів від місця, відомого як полігон «Панково». Відтоді повідомлення кілька разів повторювалося. росія публікувала подібне повідомлення перед випробуванням «Буревісника» у 2019 році.
 
Крім того, як видно на знімках, два російські літаки «Росатом», які використовувалися для збору даних про запуски ракет, на початку серпня були припарковані приблизно за 116 кілометрів на південь від місця ймовірного запуску ракети. Вони залишалися на цій базі принаймні до 26 вересня. Під час випробувань «Буревісника» у 2018 році літаки такого ж типу також перебували поблизу.
 
За даними платформи відстеження Flightradar24, розвідувальний літак ВПС США RC-135W Rivet Joint здійснив принаймні два польоти біля узбережжя арктичного острова, де розташоване місце ймовірного запуску ракети, 19 і 26 вересня.
 
Дуже секретний характер ракетної ініціативи «Буревісник» і підбір віддаленого місця запуску ускладнюють визначення того, чи випробування ще буде, чи зброя вже нещодавно була випробувана. Або, можливо, і те, й інше, пояснюють в NYT.
 
Хоча пускові випробування «Буревісника» раніше проводилися на арктичній базі, росія також могла випробувати лише ракетний двигун ракети або компонент самої ракети.

 

0
Війна в Україні
Найцікавіші матеріали
Колишній працівник та двоє вʼязнів організували наркобізнес у колонії на Рівненщині
0
Читати далі
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті
0
Читати далі
Секрети консолі Microsoft Xbox Series X: функціонал, особливості, переваги
0
Читати далі
Учасники Глобального саміту миру у Швейцарії підписали Спільне комюніке про основи миру
0
Читати далі
Значення вітамінів групи В для організму
0
Читати далі
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі