Росія не підтримала пропозицію про всеосяжне припинення вогню на Донбасі з 1 квітня

Росія не підтримала пропозицію про всеосяжне припинення вогню на Донбасі з 1 квітня
1
Росія не підтримала пропозицію про всеосяжне припинення вогню на Донбасі з 1 квітня

На засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі українська сторона запропонувала запровадити з 1 квітня всеосяжне припинення вогню. Російська сторона цю пропозицію не підтримала.

Про це повідомили в українській делегації для участі в ТКГ.

Загальне засідання відбулося 31 березня. Воно розпочалося з пропозиції глави української делегації Леоніда Кравчука з 00:00 1 квітня забезпечити дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню. До такого Україна знову закликає після нещодавнього обстрілу українських позицій, під час якого загинули четверо військових.

Зазначається, що цю пропозицію підтримали спецпредставник глави ОБСЄ Хайді Ґрау та координатор підгрупи з безпеки й глава СММ ОБСЄ Яшар Халіт Чевік. Останній запропонував, зокрема, ухвалити спільну узгоджену заяву ТКГ та підтвердити в ній прагнення сторін посилити режим припинення вогню.

«Так, двоє з трьох представників ТКГ внесли конкретні пропозиції щодо забезпечення повернення до повного та всеосяжного режиму припинення вогню. На жаль, ані пропозиція Кравчука, ані представників ОБСЄ не знайшли підтримки з боку російської делегації», — наголошують в українській делегації.

Там зазначають, що російська сторона пішла на це попри заяви лідерів Німеччини та Франції про необхідність дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі.

«... Не розумію, чому російська делегація не вважає за необхідне зосередитися на збереженні життя людей», — цитує пресслужба української сторони в ТКГ Кравчука.

Що передувало

26 березня внаслідок обстрілу бойовиків на Донбасі загинули четверо українських військових, ще двоє отримали поранення. На думку президента Володимира Зеленського, загострення на Донбасі є спробою тиску на українську сторону в переговорах щодо Донбасу. Він заявляв, що обговорить з усіма лідерами «нормандської четвірки» загибель військових. Водночас у планах Путіна поки що такої розмови немає, заявляв його речник Дмитро Пєсков.

Натомість Путін провів переговори з лідерами Франції та Німеччини Емманюелем Макроном та Ангелою Меркель, на яких зокрема обговорювали питання Донбасу. Лідери Франції та Німеччини наголосили на тому, що Росії необхідно взяти на себе зобов'язання забезпечити режим припинення вогню на Донбасі та сприяти виходу із кризи з дотриманням Мінських угод.

У МЗС України вважають, що переговори в такому форматі не матимуть результату, адже питання врегулювання конфлікту на Донбасі потрібно обговорювати за участі України.

За матеріалами: Громадське

1
Політика
Найцікавіші матеріали
У Рівному чоловік на смерть збив жінку і втік. Його розшукали
0
Читати далі
На Рівненщині перекрили черговий канал незаконного перетину кордону особами призовного віку
0
Читати далі
У Рівному за приватні кошти відкриють нову школу з укриттям для безпечного навчання дітей
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули 3 дітей
0
Читати далі
У Вараському районі керманич наїхав на пішохода та втік
0
Читати далі
Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді
0
Читати далі
У Рівному судять зрадницю, котра перейшла на бік ворога
0
Читати далі
Реверсна дотація допоможе державі захистити громади прифронтових та деокупованих територій
0
Читати далі
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі