Росія та Білорусь вирішили продовжити спільні навчання попри їх завершення

Росія та Білорусь вирішили продовжити спільні навчання попри їх завершення
0
Росія та Білорусь вирішили продовжити спільні навчання попри їх завершення
Росія та Білорусь заявили, що продовжать «перевірку сил реагування» попри те, що російсько-білоруські військові навчання «Союзна рішучість» уже мають закінчитися. Пояснюють це нарощенням військової активності біля зовнішніх кордонів країн та загостренням ситуації на Донбасі.
 
Про це йдеться у повідомленні Міноборони Білорусі.

 

Під час «перевірки» Росія та Білорусь мають опрацювати етапи оборони Союзної держави, які не охопили раніше.

 

Зокрема, там погрожують забезпечити «адекватне реагування й деескалацію військових приготувань недоброзичливців» поблизу спільних кордонів країн та заявляють, що «сусідні країни в екстреному позаплановому порядку «накачуються» найсучаснішою зброєю».

 

«На території суміжних держав створені численні угруповання військ та сил. Зокрема третіх країн. Підвищений рівень готовності до застосування міжвидових формувань екстреного реагування НАТО з 7 до 5 діб у разі так званої ескалації ситуації в Україні», ㅡ заявляють у Міноборони Білорусі.

 

Окрім того, білоруське міністерство скаржиться, що біля кордонів Росії та Білорусі «зросла чисельність незрозумілих навчань та операцій».

 

«З усього вищесказаного логічно випливає один висновок ㅡ у Європі дуже запахло порохом. Її цілеспрямовано підштовхують до війни», ㅡ заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін.

 

Нагадаємо, з 10 по 20 лютого у Білорусі проводили спільні з РФ військові навчання «Союзна рішучість-2022». Скільки до них залучили солдатів — невідомо, однак генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що в Білорусі перебувають 30 тисяч російських військових.

 

Уже 15 лютого Міноборони РФ заявило, що частина російських військових повертається з навчань, а втім, ні українська розвідка, ні інші країни не побачили реального підтвердження цьому.

 

В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону. За даними Міноборони, наразі біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових.

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі не передвіщає ескалації: ISW
0
Читати далі
Зеленський: у взаємодії з партнерами отримуємо авіаційну коаліцію 
0
Читати далі
У Рівному з’явився перший в області логістичний комплекс класу B+
0
Читати далі
Окупанти у Криму «націоналізували» квартиру Зеленської та будівлю Меджлісу
0
Читати далі
Зеленський на передовій оголосив про створення корпусу морської піхоти
0
Читати далі
ПЦУ сьогодні затвердила повний перехід на новий календар
0
Читати далі
Сили оборони України накопичили достатньо сил для деокупації територій: Буданов
0
Читати далі
Орбан вважає, що Україні не перемогти росію, і неважливо, хто почав війну
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік активно агітував за СРСР, тепер його судять
0
Читати далі