Під час «перевірки» Росія та Білорусь мають опрацювати етапи оборони Союзної держави, які не охопили раніше.
Зокрема, там погрожують забезпечити «адекватне реагування й деескалацію військових приготувань недоброзичливців» поблизу спільних кордонів країн та заявляють, що «сусідні країни в екстреному позаплановому порядку «накачуються» найсучаснішою зброєю».
«На території суміжних держав створені численні угруповання військ та сил. Зокрема ㅡ третіх країн. Підвищений рівень готовності до застосування міжвидових формувань екстреного реагування НАТО з 7 до 5 діб у разі так званої ескалації ситуації в Україні», ㅡ заявляють у Міноборони Білорусі.
Окрім того, білоруське міністерство скаржиться, що біля кордонів Росії та Білорусі «зросла чисельність незрозумілих навчань та операцій».
«З усього вищесказаного логічно випливає один висновок ㅡ у Європі дуже запахло порохом. Її цілеспрямовано підштовхують до війни», ㅡ заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін.
Нагадаємо, з 10 по 20 лютого у Білорусі проводили спільні з РФ військові навчання «Союзна рішучість-2022». Скільки до них залучили солдатів — невідомо, однак генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що в Білорусі перебувають 30 тисяч російських військових.
Уже 15 лютого Міноборони РФ заявило, що частина російських військових повертається з навчань, а втім, ні українська розвідка, ні інші країни не побачили реального підтвердження цьому.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону. За даними Міноборони, наразі біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових.