Росія та Білорусь вирішили продовжити спільні навчання попри їх завершення

Росія та Білорусь вирішили продовжити спільні навчання попри їх завершення
0
Росія та Білорусь вирішили продовжити спільні навчання попри їх завершення
Росія та Білорусь заявили, що продовжать «перевірку сил реагування» попри те, що російсько-білоруські військові навчання «Союзна рішучість» уже мають закінчитися. Пояснюють це нарощенням військової активності біля зовнішніх кордонів країн та загостренням ситуації на Донбасі.
 
Про це йдеться у повідомленні Міноборони Білорусі.

 

Під час «перевірки» Росія та Білорусь мають опрацювати етапи оборони Союзної держави, які не охопили раніше.

 

Зокрема, там погрожують забезпечити «адекватне реагування й деескалацію військових приготувань недоброзичливців» поблизу спільних кордонів країн та заявляють, що «сусідні країни в екстреному позаплановому порядку «накачуються» найсучаснішою зброєю».

 

«На території суміжних держав створені численні угруповання військ та сил. Зокрема третіх країн. Підвищений рівень готовності до застосування міжвидових формувань екстреного реагування НАТО з 7 до 5 діб у разі так званої ескалації ситуації в Україні», ㅡ заявляють у Міноборони Білорусі.

 

Окрім того, білоруське міністерство скаржиться, що біля кордонів Росії та Білорусі «зросла чисельність незрозумілих навчань та операцій».

 

«З усього вищесказаного логічно випливає один висновок ㅡ у Європі дуже запахло порохом. Її цілеспрямовано підштовхують до війни», ㅡ заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін.

 

Нагадаємо, з 10 по 20 лютого у Білорусі проводили спільні з РФ військові навчання «Союзна рішучість-2022». Скільки до них залучили солдатів — невідомо, однак генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що в Білорусі перебувають 30 тисяч російських військових.

 

Уже 15 лютого Міноборони РФ заявило, що частина російських військових повертається з навчань, а втім, ні українська розвідка, ні інші країни не побачили реального підтвердження цьому.

 

В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону. За даними Міноборони, наразі біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових.

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті
0
Читати далі
Секрети консолі Microsoft Xbox Series X: функціонал, особливості, переваги
0
Читати далі
Учасники Глобального саміту миру у Швейцарії підписали Спільне комюніке про основи миру
0
Читати далі
Значення вітамінів групи В для організму
0
Читати далі
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі