СБУ заблокувала тисячі спільнот і ботоферм, які працювали на Росію

СБУ заблокувала тисячі спільнот і ботоферм, які працювали на Росію
0
СБУ заблокувала тисячі спільнот і ботоферм, які працювали на Росію

У складі спецслужб РФ діють підрозділи, які ведуть підривну інформаційну війну в Україні. Лише за минулий рік СБУ заблокувала 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 ботоферм з потужністю більш ніж 60 тисяч акаунтів, нейтралізовано понад 600 кібератак на ресурси органів державної влади. Усі ці дії координувалися із Росії.

Про це заявив начальник управління департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

 «У складі спецслужб РФ, як і в складі багатьох інших спецслужб іноземних держав, діють спеціальні підрозділи, безпосереднім функціональним завданням яких є створення сталих позицій впливу в інформаційному просторі, проведення інформаційних операцій, спеціальних інформаційних акцій, в тому числі підривних та деструктивних. Щобільше, є визначені підрозділи, спеціалізація яких конкретно – Україна. Тобто, це їхня робота, люди отримують за це заробітну плату, люди отримують відповідне фінансування, інші засоби – державні та формально недержавні, інформаційні та медіа-ресурси. За цю роботу вони відповідають та звітують», – розповів Вітюк.

Також він додав, що було оголошено про підозри певним блогерам та організаторам Telegram-каналів за статтею 111 «Державна зрада» та 161 «Порушення рівноправності громадян». Ілля Вітюк заявив про зростання інформаційної агресії з боку підрозділів спецслужб РФ.

У свою чергу заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк розповів про розробку Стратегії інформаційної безпеки.

«У вересні минулого року Президентом була підписана Стратегія національної безпеки. На основі цього документу мають з'явитися ще 14 більш деталізованих, спеціалізованих документів, стратегій різної безпеки, в тому числі передбачена поява Стратегії інформаційної безпеки. Наразі це важлива історія, яка повинна, на мій погляд, бути зроблена спільно з представниками державних органів, ЗМІ, медіа, тобто людьми, які на цьому добре розуміються», - зазначив Костюк. «Сьогодні основний виклик, основна задача – знайти золоту середину між свободою слова, її захистом і водночас захистом інформаційної безпеки, коли ми перебуваємо у стадії війни», – додав він.

0
Кримінал
Найцікавіші матеріали
Мова, церква, території: які вимоги щодо припинення війни путін висунув на Алясці
0
Читати далі
У Рівному під час сесії депутат-свободівець вдарив в обличчя протестувальника 
0
Читати далі
Затримано групу, яка під приводом гуманітарної допомоги ввезли в Україну 27 автомобілів
0
Читати далі
Біля Рівного зіштовхнулися авто, є постраждалі
0
Читати далі
В ДТП біля Рівного травмувався малолітній пішохід
0
Читати далі
У Березному поліцейські викрили зловмисника, який незаконно перевозив зброю
0
Читати далі
СБУ Рівненщини затримала агентку гру рф, яка готувала новий ракетний удар рашистів по Запоріжжю
0
Читати далі
26 людей отримали підозри за зловживання бюджетними коштами на Рівненщині
0
Читати далі
Директор рівненського коледжу посприяв ухиленню від мобілізації понад ста чоловіків
0
Читати далі