Села Рівненщини отримають Інтернет-субвенцію: в ОДА вже домовляються із місцевими провайдерами

Села Рівненщини отримають Інтернет-субвенцію: в ОДА вже домовляються із місцевими провайдерами
0
Села Рівненщини отримають Інтернет-субвенцію: в ОДА вже домовляються із місцевими провайдерами

Цього року якісним інтернетом забезпечать десятки віддалених сіл Рівненщини, сотні соціальних об’єктів та тисячі жителів області. На це передбачена інтернет-субвенція. Громади отримають 100% фінансування з державного бюджету.

Про це розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Іванна Смачило під час зустрічі із місцевими провайдерами.

«Держава пропонує співпрацю для місцевих провайдерів. Йдеться про партнерську допомогу із частковим відшкодуванням вартості ваших послуг. Адже ми розуміємо, якщо в селі замала кількість потенційних абонентів, оператору не вигідно будувати там інфраструктуру. Тому Міністерство цифрової трансформації України пропонує таке рішення: оплатити прокладання оптоволкна до соціальних об'єктів у селах, де ще немає широкосмугового доступу до інтернету. А далі гравці ринку зможуть самостійно залучати абонентів», – розповідає Іванна Смачило.

За її словами, для отримання субвенції головам громад необхідно зібрати інформацію про покриття волоконно-оптичними мережами у їх селах. Адже нині на Рівненщині є понад 250 сіл, де відсутнє інтернет-підключення.

Для отримання співфінансування від держави для громад необхідно налагодити комунікацію з операторами, які працюють в регіоні. Останній крок — подати заявку для отримання фінансування в електронному вигляді на порталі «Дія».

Загалом по Україні буде спрямовано 500 млн грн інтернет-субвенції.

Кожен населений пункт, котрий має хоча б один соціальний об’єкт та де відсутній швидкісний інтернет вже може претендувати на інтернет-субвенцію.

Варто зазначити, що держава витрачатиме ресурси тільки на сучасні технологічні рішення, які будуть актуальні протягом десятків років. Кошти розподілятимуть за рейтинговим принципом.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Викрав з магазину 100 тисяч гривень: у Рівному затримали зловмисника
0
Читати далі
На Рівненщині викрито жителя Волині на незаконному перевезенні боєприпасів
0
Читати далі
У США оголосили лауреатів премії «Оскар»
0
Читати далі
Проросійський агітатор і «Брати-мусульмани»: в Україні може діяти небезпечне угруповання
0
Читати далі
У Рівному підлітки знімали відео під російську музику на фоні портретів полеглих воїнів
0
Читати далі
На Рівненщині чоловіка вкусила змія
0
Читати далі
Український борець зійшов з пʼєдесталу під час звучання російського гімну
0
Читати далі
Два чоловіки з Рівненщини та Прикарпаття збували контрафактні електронні сигарети
0
Читати далі
У Вараському районі внаслідок ДТП травмувався неповнолітній водій мотоцикла
0
Читати далі