Село на Рівненщині вирішило заробляти на малині: що для цього зробили

Село на Рівненщині вирішило заробляти на малині: що для цього зробили
0
Село на Рівненщині вирішило заробляти на малині: що для цього зробили

У Старому Селі на Рівненщині громада взялась вирощувати органічну малину – це другий проект після власної пекарні, який реалізували за гроші з місцевого бюджету. Започаткували його, аби збільшити надходження до власного бюджету.

Про це журналістам Суспільного розповів голова тергромади Михайло Кузьмич.
 

Старе Село знаходиться за понад дві сотні кілометрів від Рівного та за 10 кілометрів від білоруського кордону. Населений пункт є одним із найбагатодітніших в області та навіть має статус рекордсмена в Україні за народжуваністю.

З 8 квітня у Старосільській громаді з’явилась комунальна плантація малини. Закупили її за гроші сільської ради, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету, – розповідає сільський голова.

Гроші виділили комунальному підприємству «Благоустрій», яке закупило й висадило 4400 саджанців малини сорту Джоан Джей та 600 саджанців сорту Зюгана на одному гектарі землі.

«Щоб висадити 1 гектар малини, потрібно приблизно 40 тисяч гривень, це щоб закупити, виорати, висадити та удобрити. Але ще потрібно поливати її й на це потрібно витратити напевно 25 тисяч гривень», – пояснює сільський голова Михайлом Кузьмич.

Він додає, що хочуть побачити, який буде попит на малину та її врожай. Якщо проблем не буде – на наступний рік планують відвести й 2-3 гектари й більше.

«Обрали малину, адже це така ягода, яка вже в перший рік буде давати урожай, невеликий, але дасть. А на наступний рік це вже буде більша врожайність. Ми порахували, що приблизно чистого прибутку з одного кілограму малини може бути один долар – це чистий прибуток. Я думаю, що це вигідно», – розповідає сільський голова.

Закупили малину різних сортів, також є високоврожайна малина, яка добре заморожується та зберігається. Вона також дає дуже швидко урожай вже на перший рік.

«Ми ведемо зараз переговори є підприємствами, які готові співпрацювати з нами. Але ще ми не вирішили, з ким будемо співпрацювати, хто буде більше вигідний для нас, хто буде давати більшу ціну – з тим і працюватимемо», – каже Михайло Кузьмич.

На малиновому полі працюватимуть сезонно й все залежатиме від врожаю. Сільський голова уточнив, що продукт буде органічним, тобто без застосування хімікатів.

Що відомо

У вересні 2020-го Старосільська тергромада запустила комунальну пекарню, яка забезпечує свіжою випічкою не лише громаду, а й навколишні села.

У пекарні знайшли роботу 13 місцевих жителів, вони випікають хліб, булочки, торти, а також роблять й напівфабрикати.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Черкасах тренерка танців зібрала з батьків мільйон на поїздку з дітьми в Грузію, але програла гроші в казино
0
Читати далі
В Україні планують скасувати дистанційне навчання у школах: заява Федорова
0
Читати далі
Поліція затримала вбивцю, який зарізав брата у Рівненському районі
0
Читати далі
У Рівному затримано російського агента, який готував підрив військовослужбовців Сил оборони у службовому авто
0
Читати далі
Завербований агент рф намагався підірвати багатоквартирний будинок у Рівному
0
Читати далі
На Володимиреччині водій мотоцикла та пасажир після ДТП потрапили у реанімацію
0
Читати далі
У Здолбунові чоловік, погрожуючи ножем, намагався вкрасти авто
0
Читати далі
На Володимиреччині автомобіль врізався у дерево: травмований пасажир помер у лікарні
0
Читати далі
Рівненщина представляє інвестиційні проєкти на конференції з відновлення у Римі
0
Читати далі