Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.
Слідчі встановили, що найпоширенішою корупційною практикою для військкомів були хабарі за відстрочку від мобілізації й підробку рішення ВЛК про непридатність військовозобов’язаних до служби.
Зокрема, слідчі встановили факти незаконного збагачення ексочільника Одеського обласного ТЦК Євгена Борисова. За даними НАЗК, він отримав 188 млн гривень незаконних доходів.
Його заступник Денис Галушконезаконно отримав 14 млн гривень. Слідчі дізнались, що дружина, мати, теща і син Галушка стали власниками коштовного автопарку та нерухомості, не маючи на це доходів із законних джерел.
Також слідчі закидають збагачення на 47 млн гривень начальнику Малиновського районного ТЦК Одеси Вячеславу Кушнерову. У власності його дружини, матері, тещі та сина слідчі виявили нерухомість та автопарк.
Крім того, керівник Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолій Пікало незаконно збагатився на 8,5 млн гривень. Його батько та дружина впродовж останніх років незаконно набули рухомого та нерухомого майна.
У хабарництві підозрюють і заступника начальника Полтавського обласного військкомату, ім’я якого НАЗК не розголошує. Він збагатився на 1,8 млн гривень, кажуть в агентстві.
Вартість активів начальника Самбірського районного ТЦК Львівської області перевищує його доходи на 4,4 млн гривень, які слідчі вимагають стягнути на користь держави.
Перевірки військкоматів
В Україні перевіряють діяльність та спосіб життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Правоохоронці сформували базу, до якої ввійшли 1800 керівників і заступників керівників ТЦК.
В Офісі генерального прокурора зазначили, що правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо ТЦК і СП в 11 областях. За даними слідства, вони організовували ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.
Президент Володимир Зеленський 12 вересня увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) щодо перевірки військово-лікарських комісій (ВЛК).
РНБО 30 серпня ініціювало перевірку рішень ВЛК про інвалідність і непридатність до військової служби, які були ухвалені з 24 лютого 2022 року й можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.
Пізніше Нацполіція відкрила 84 кримінальних провадження, а також цивільних як посередників. За корупційні дії оголосили 33 підозри.