Якщо Рівне перейде із «зеленої» зони карантину в «жовту», то заклади освіти зможуть очно працювати лише за умови 80% вакцинованих від COVID-19 працівників.
Про це 13 серпня сказав головний санітарний лікар області Роман Сафонов, повідомляє Суспільне.
Загалом в області, за офіційними даними, показник вакцинації освітян сягає 46%. Є навчальні заклади, де вакциновані 80% працівників і де – одиниці.
Статистика по області
На Рівненщині від коронавірусу імунізовані 46% освітян, про це 13 серпня повідомила відповідальна за вакцинацію в області Олена Гандзюк. Найкращі показники – серед працівників вищих навчальних закладів.
«В Острозі спеціалізована школа №2 – 75%. Ще декілька людей щепиться і буде 80%. Вони зможуть працювати. Школа №12 м. Рівне – 70%. 18-та, 15-та школи – 60%. Острозька академія – 80% щеплено. Національний університет водного господарства і природокористування – 72%», – зазначила Олена Гандзюк.
Найнижчий рівень щеплень, зі слів Гандзюк – у сільських школах. Зокрема, у Сарненському районі у селах Ясногірка, Чабель, Вири, Тутовичі, Цепцевичі зафіксували поодинокі випадки щеплення.
Що у Рівному
У Рівному станом на 11 серпня вакцинували проти COVID-19 понад 37% працівників шкіл, – повідомив начальник управління освіти Рівного Богдан Турович.
«Трішки гірша ситуація з працівниками закладів дошкільної освіти, там 27%. Ми усі розуміємо, що якщо перейдемо у жовту чи помаранчеву зону, діятиме вимога про те, що заклад працюватиме у випадку, якщо понад 80% працівників вакциновано», – коментує начальник управління.
13 серпня очільників освітніх закладів керівництво міста зібрало на нараду в 15-й школі. Там директорів закликали роз'яснити своїм підлеглим важливість вакцинації.
Директорка НВК №12 Вікторія Лагодюк розповіла, що у колективі немає працівників, які категорично відмовляються вакцинуватися.
«Станом на сьогодні зі 126 педагогічних працівників повністю вакциновані 78 осіб і з 41 технічного працівника вакцинована 21 людина. Є люди, які роздумують, є люди, які консультуються. Категорія людей – і я в тому числі – які перехворіли у важкій формі й готові вакцинуватися, але після ретельного обстеження і консультації з лікарями», – каже Вікторія Лагодюк.
Чому потрібні 80%
За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, відповідно до останніх змін до постанови Кабміну, які набрали чинності 5 серпня, змінилися підходи до епідзонування.
«У жовту зону переходять одночасно всі області, якщо один з індикаторних показників притаманний для всіх регіонів, тобто це буде одномоментною. Друга причина зміни зеленої зони на жовту може бути, якщо в одному з регіонів України різко погіршується епідситуація, – незалежно, буде на Рівненщині зелена зона чи не буде, – всі області України перейдуть у більш жорсткі обмежувальні заходи, характерні для жовтої зони», – зазначив головний санлікар області.
Роман Сафонов пояснив, що через це найбільші ризики – для зупинки очного навчального процесу.
Що буде з навчанням на Рівненщині, якщо область потрапить до «жовтої» зони
Найцікавіші матеріали