Як ви зрозуміли, мова піде про історію нашого краю. Сергій Мінич, Клеванський активіст та активний дослідник князів Чарторийських на своїй сторінці відповів на запитання, чому ж варто перейматися історією "польських" князів, адже політика Польщі нині, мяко кажучи, не на стороні України:
Нещодавно один знайомий запитав мене, чому я так переймаюся історією ПОЛЬСЬКИХ князів Чарторийських. Мовляв політика Польщі сьогодні є відверто антиукраїнською. То навіщо нам відроджувати імена ЇХНІХ князів.
Думаю моя відповідь буде цікавою багатьом. І для початку буде не зайвим сказати – КНЯЗІ ЧАРТОРИЙСЬКІ НАКОЛИ НЕ БУЛИ ПОЛЬСЬКИМИ князями. Рід походить від литовського князівського роду Гедеміновичів. Родовим містечком вважають Чарторийськ (зараз село Старочарторийськ, Волинська область). До XVII століття УСІ Чарторийські були ПРАВОСЛАНИВНИМИ. А Жозеф Вольф в кінці XIX століття називав Чарторийських Русько-Литовськими князями (але аж ніяк не польськими).
Польськими цей рід вважають лише через те, що у 1830-31 роках близький друг царя Олександра І Адам Єжи Чарторийський очолив польське повстання проти Російської імперії за відновлення Польсько-Литовсько-Руської держави у кордонах 1772. Власне саме Адама Єжи Чарторийського поляки вважають своїм національним героєм.
А до чого ж у заголовку Призедент України? Все просто - князі Чарторійські мають відношення до створення Пересопницького Євангелія, на якому і присягає Призедент:
Але ще раніше його предок, син фундатора клеванської гілки Чарторийських Федора Чарторийського, Іван, фінансував на прохання своєї тещі Анастасії Заславської видавництво першого в ті часи перекладу Євангелія в монастирі Пересопниці. Сьогодні ця книга вважається одним із символів української нації і на ній присягають у вірність народові усі без вийнятку Президенти України.