Земельна реформа в Україні фактично виходить на фінішну пряму – ухвалені останні закони, необхідні для запуску відкритого та прозорого ринку землі. Про це заявив заступник керівника Офісу Глави держави Кирило Тимошенко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».
Він зауважив, що завдяки Президенту Володимиру Зеленському, Верховній Раді, Кабінету Міністрів та місцевим громадам вдалося досягти того, щоб земельна реформа в Україні була реалізована у прозорий та доступний для людей спосіб.
«Хто міг подумати ще два роки тому, що за допомогою свого смартфона ви зможете зайти на портал відкритих геоданих (GIS-DATA. – Ред.)? Чи зможете взяти участь в аукціоні на землю просто зі свого мобільного телефона?» – сказав Кирило Тимошенко.
Заступник керівника Офісу Глави держави зазначив, що на сьогодні земельна реформа виходить на фінішну пряму, щоб в Україні запрацював відкритий і прозорий ринок землі. Зокрема, напередодні Глава держави підписав закон, який фактично є «земельною Конституцією» України.
У контексті регіональної політики центральна влада – Президент та уряд – зацікавлена в тому, щоб громади почали управляти землею на місцях, наголосив Кирило Тимошенко.
«Саме тому ми передали землю громадам. Ми розуміємо, що це дає додаткові можливості. У громади з'являються додаткові кошти, а ми в межах «Великого будівництва» зацікавлені в тому, щоб громада також співфінансувала проекти, які будуються. Це насамперед соціальна інфраструктура: школи, садочки тощо», – пояснив він.
Водночас Кирило Тимошенко зауважив, що у зв’язку з реалізацією земельної реформи територіальні громади разом з можливостями отримують додаткову відповідальність.
Зокрема, за його словами, громади мають самостійно визначати пріоритетні напрями інвестицій на своїй території.
«Коли громада зрозуміє, якого саме інвестора вона шукає, це буде поштовхом до того, щоб з’явилися інвестори і щоб у громади з’явилися кошти для розвитку», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.
Що зміниться для українців з впровадженням земельної реформи
Найцікавіші матеріали