Майже 1500 жителів Рівного проконсультували щодо отримання СOVID-сертифікатів у пункті Команди підтримки Дії. В обласному центрі його відкрили на початку листопада у приміщенні ТРЦ «Злата Плаза». Відтоді щодня туди звертається більше 100 людей.
Нагадаємо, у Рівному пункт Команди підтримки Дії розпочав роботу з ініціативи команди Мінцифри та CDTO Рівненщини.
За словами консультантів, є чимало охочих роздрукувати СOVID-сертифікати. Однак мало хто розуміє, що це не процес 5 хвилин.
«Багато хто думає, що в нас є база готових сертифікатів, і достатньо лише назвати прізвище, щоб отримати свій. Але система працює не так, - наголошує Олена Медведюк, заступниця директора департаменту - керівник управління цифрової трансформації департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій Рівненської ОДА. - Сертифікат, який у подальшому можна роздрукувати, потрібно спочатку згенерувати на порталі Дія. А для цього кожен громадянин повинен зайти в особистий кабінет на diia.gov.ua. Якщо його нема, тоді потрібно реєструватися. Для цього знадобиться або кваліфікований електронний підпис, або Дія.Підпис, або це можна зробити через BankID (тобто за наявності банківської картки банку, який підтримує BankID). При реєстрації також необхідно вказувати дані паспортного документа та електронну пошту, а вона є не у всіх, хто звертається. Звісно, за необхідності, ми допомагаємо і її створити. Але потрібно розуміти, що для цього потрібно більше часу і деякі особисті дані людини».
Загалом у пункт Команди підтримки Дії в Рівному звертаються з різними питаннями щодо СOVID-сертифікатів. Частину з них вдається вирішувати відразу, деякі потребують дещо більше часу.
Оскільки потік людей чималий, консультантам допомагають волонтери. Це, зокрема, студенти місцевих ВНЗ, пластуни Рівненської округи і працівники «Рівненського обласного молодіжного пластового вишкільного центру», а також КЗ «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради.
Нагадаємо, у команди підтримки Дії можна проконсультуватись з наступних питань:
• дізнатись про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;
• проконсультуватись або подати заявку на отримання СOVID-сертифікату на порталі та у застосунку Дія;
• які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема знаходиться на стороні лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);
• визначити помилку генерування сертифікату;
• що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів;
• допомога з отримання КЕП для входу на портал Дія.
Щодня для консультації щодо отримання СOVID-сертифікатів у пункт звертається понад 100 людей
Найцікавіші матеріали