Студенти Львівської політехніки, де викладає Фаріон, звернулися до правоохоронців

Студенти Львівської політехніки, де викладає Фаріон, звернулися до правоохоронців
0
Студенти Львівської політехніки, де викладає Фаріон, звернулися до правоохоронців
Колегія студентів Національного університету «Львівська політехніка», де викладає Ірина Фаріон, закликали правоохоронців перевірити висловлювання своєї викладачки. Вона нещодавно заявила, що не може назвати українцями військових, які розмовляють російською.
 

Свою позицію студенти виклали у документі. 

 

«Ми в жодному разі не підтримуємо позицію Ірини [Фаріон], адже наші військові заслуговують лише поваги та визнання!»зазначили здобувачі освіти.

 

Вони наголосили, що в Україні є проблема насильницького зросійщення століттями, втім «динаміку українізації важко не помітити».

 

«Підігравання ворогу та медійне поширення образливих наративів про російськомовних військовослужбовців, не збігається із цінностями та тією волонтерською підтримкою, яку роблять наші студенти одноосібно, ми як колектив студентської організації та спільнота студентів загалом», — йдеться у позиції студентства.

 

Колегія додала, що залишає за собою право дослідити поведінку Фаріон в контексті освітньо-навчального процесу, наявність подібних закидів під час викладацької діяльності та у роботі зі студентами Львівської політехніки.

 

Здобувачі освіти нагадали, що за образу честі й гідності військовослужбовцю передбачена кримінальна відповідальність (ст. 435-1 Кримінального кодексу України)

 

«Закликаємо відповідні правоохоронні органи розглянути ситуацію та встановити факт порушення ККУ або ж факт його відсутності», — додали студенти.

 

Водночас Львівська політехніка відмежувалася від висловлювань своєї викладачки — Ірини Фаріон. Навчальний заклад наголосив, що кожен воїн, який боронить українську землю та її народ, заслуговує найвищої поваги та вдячності.

 

Що заявила Фаріон?

Напередодні вона була гостею програми «Рандеву з Яніною Соколовою». Під час розмови журналістка зазначила, що деякі військовослужбовці бригади «Азов» та 3 окремої штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою. На це Фаріон заявила, що «категорично не приймає» цього.

 

«Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою — то нехай себе назвуть "рускими". Чому вони такі очманілі? [...] Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм — вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка», — наголосила мовознавиця. 

 

Фаріон заявила, що має питання до таких військових щодо того, що їм «заважає» дотримуватися українського закону, який передбачає, що мовою Збройних сил та інших військових формувань є державна. 

 

Деякі військові та громадські діячі обурилися через заяву мовознавиці. Зокрема, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Максим Жорін заявив, що правоохоронці мають звернути увагу на діяльність Фаріон.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
До війни на Рівненщині будували школи і лікарні, зараз – укриття
0
Читати далі
На Рівненщині викрили ділка, котрий хотів продати російську зброю з фронту
0
Читати далі
Географічним об'єктам у Криму повернуть історичні назви кримськотатарською
0
Читати далі
У Рівному безкоштовно анонімно тестуватимуть на ВІЛ, гепатит В, C
0
Читати далі
Меблі, Starlink та 6 тонн м’яса: які закупівлі провели громади Рівненщини
0
Читати далі
Депутата Рівненської облради, який незаконно збагатився на мільйони доларів, відправили під варту
0
Читати далі
Рівнянина, який перейшов на бік ворога, засуджено до 14 років за ґратами
0
Читати далі
На Рівненщині YouControl вчить виявляти недобросовісні компанії
0
Читати далі
У Дубенському районі чоловік загинув під поїздом
0
Читати далі