Про це повідомляє російське пропагандистське інформагентство «ТАСС».
За їхніми даними, Буданову висунули звинувачення за чотирма статтями. Самого Буданова нібито оголосили в міжнародний розшук.
Реакція розвідки
Представник ГУР МОУ Андрій Юсов у коментарі Громадському заявив, що «обговорювати рішення неіснуючих субстанцій було б несерйозно».
«Так звана російська федерація сьогодні fail state — абсолютно нікчемна з точки зору правової позиції, і точно суду там немає. Тому обговорювати рішення неіснуючих субстанцій було б несерйозно. Свого часу нацистська Німеччина і особисто Гітлер полюбляли роздавати різні вироки ворогам Третього Рейху», — сказав Юсов.
Він додав, що для генерала Кирила Буданова подібне рішення є «визнанням ефективної роботи Головного управління розвідки».
«Далі ця робота точно буде продовжуватися. Якщо рашисти хочуть бачити представників ГУР у Москві, і це було запрошення, думаю, що Головне управління розвідки на це запрошення може відгукнутись», — зазначив Юсов.
Що це за «теракт»?
Так у росії називають підрив на мосту через Керченську протоку, що стався 8 жовтня 2022 року. Тоді зафіксували пожежу через займання цистерни з паливом. Окупанти наголошували, що судноплавні арки не пошкоджені.
Пізніше у рф заявили, що на автомобільній дорозі мосту підірвали вантажівку, через що зайнялися залізничні вагони з паливом та частково завалилися два прольоти автомобільної частини мосту. У кремлі звинуватили в підриві Україну, зокрема Кирила Буданова та українських розвідників.
28 лютого 2023 року американський журналіст NBC News повідомив, що зміг потрапити до окупованого Криму через Керченський міст, який уже відновили. У МЗС України такий візит засудили.
Міст через Керченську протоку відкрили у травні 2018 року. У грудні 2019-го росія запустила ним залізничне сполучення, після чого США запровадили додаткові санкції.