У спільноті Типовий Здолбунів місцева жителька обурюється пофарбованим бордюрам:
У коментарях посипалось: "Совкова традицiя!"; "Роботу виконують двірники без засобів захисту, їх нікому не школа, зате влада "красоту" навела. Вночі був дощ, все змив"; "Это устаревшая традиция-к майские праздникам белить бордюры. Как будто с покрашенными бордюрами жизнь станет краше"; "Це дійсно жах. Білі кросівки стали брудними" і т.д.
Однак, здолбунівчани не врахували той факт, що бордюри можуть бути частиною дорожньої розмітки, відповідно до ДСТУ 2587:2010 "Розмітка дорожня"
Ось витяги з ДСТУ, що стосуються бордюрів:
Саме тому бордюри біля дороги фарбують у білий колір.
Також, бордюри фарбуються у чорно-білий та жовті кольори у наступних випадках:
І трішки пояснення, що і де застосовується:
І кілька слів про те, що повинна витримувати фарба розмітки:
Саме тому фарба на бордюрах смердюча та липка, щоб через кілька днів підсохнути та витримувати вищезазначені погодні навантаження.
Варто зазначити, що відповідно до того ж ДСТУ, розмітка поділяється на постійну та тимчасову. Постійна, до якої і відноситься розмітка у пості, наноситься більш тривкими фарбоматеріалами, щоб вона була видимою пів року. Квітень-травень є оптимальним часом для нанесення такої розмітки, оскільки сніг-морози закінчились, дощу немає, і розмітка протримається до жовтня.
То якої консистенції та запаху повинна бути фарба, щоб вона протрималась пів року? Щоб знайти порушення, потрібно взяти зразки фарби та виміряти лінійкою правильність нанесення розмітки.