Супутники побачили ймовірну базу «Вагнера» у Білорусі

Супутники побачили ймовірну базу «Вагнера» у Білорусі
0
Супутники побачили ймовірну базу «Вагнера» у Білорусі

Супутникові знімки, опубліковані наприкінці минулого тижня, показують активність на старій ракетній базі біля білоруського міста Осиповичі. Фахівці вважають можливим, що саме там отаборилися найманці з групи «Вагнер», які тиждень тому здійснили невдалу спробу військового перевороту в росії.


Активність на військовій базі

30 червня білоруська служба «Радіо Свобода» опублікувала супутникові знімки військової бази у місті Осиповичі, що розташоване за 90 км від Мінська. Раніше тут перебувала 465 ракетна бригада збройних сил країни. Однак 2018 року її перемістили, й відтоді це місце було покинутим.

 

Проте на знімках, отриманих 27 червня, добре видно великі ряди чогось, що дуже схоже на армійські намети, та активність поряд із ними. На зображеннях, отриманих 19 червня, нічого подібного немає, і це доводить, що з’явилися вони всього кілька днів тому.

 

Час появи цього військового табору наводить на думку, що це може бути нова база найманців із групи «Вагнер», які перебралися до Білорусі. Думки експертів з цього приводу розділилися. Одні кажуть, що за час, що минув з моменту заколоту, вони просто не змогли б там нічого побудувати, інші не виключають такої можливості.

 

Зміни на військовій базі
Зміни на військовій базі. Джерело: Planet Labs

Чому всіх цікавить «Вагнер»

«Група Вагнера» — це приватна військова компанія, яка була створена кілька років тому і фактично фінансувалася урядом РФ. Її керівником є одіозний олігарх Євгеній Пригожин. Російський уряд використовував «Вагнер» у Сирії та країнах Африки, коли йому формально були потрібні війська там, а вводити їх фактично він не хотів.

 

З початком широкомасштабного вторгнення в Україну ПВК «Група Вагнера» застосовували як штурмову піхоту, де вони продемонстрували свою жорстокість, якою «уславилися» ще раніше. Саме «вагнери», посилені в’язнями, кілька місяців штурмували Бахмут, не рахуючись із втратами.

 

Проте ввечері 23 червня Пригожин оголосив, що російські війська завдавали ударів по таборах його найманців, і пообіцяв помститися. Вранці 24 червня «Вагнер» захопив місто Ростов-на-Дону, передові його колони ввечері були на підступах до Москви.

 

Однак саме в цей момент у справу втрутився президент Білорусі Лукашенко. Пригожин припинив спробу заколоту, і невдовзі стало відомо, що він зголосився перебратися у формально все ще нейтральну країну. Щодо того, яка кількість найманців до нього приєдналася, джерела розходяться в оцінках. Невідомо також, яку частину техніки вдалося зберегти «Вагнеру».

 

За матеріалами: www.bbc.com

0
ВСЕ - МОЖЛИВО
Найцікавіші матеріали
У Рівному за приватні кошти відкриють нову школу з укриттям для безпечного навчання дітей
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули 3 дітей
0
Читати далі
У Вараському районі керманич наїхав на пішохода та втік
0
Читати далі
Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді
0
Читати далі
У Рівному судять зрадницю, котра перейшла на бік ворога
0
Читати далі
Реверсна дотація допоможе державі захистити громади прифронтових та деокупованих територій
0
Читати далі
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі
Гранати, патрони, наркотики виявили у жителів Рівненщини у сараї
0
Читати далі
Україна може зробити власну ядерну бомбу, якщо США скоротить військову допомогу
0
Читати далі