Третяк та виконком на понад 46% підняли тариф на опалення для рівнян, в «Слузі» шукають рішення

Третяк та виконком на понад 46% підняли тариф на опалення для рівнян, в «Слузі» шукають рішення
0
Третяк та виконком на понад 46% підняли тариф на опалення для рівнян, в «Слузі» шукають рішення

Вчора мер Рівного Олександр Третяк спільно з міськвиконкомом прийняли неоднозначне рішення щодо підвищення тарифів на теплопостачання для рівнян.

Згідно розрахунків, вартість тепла і гарячої води у новому опалювальному сезоні для рівнян зросте більше, як на 46%. Відповідне рішення вчора ухвалили на засіданні Рівненського міськвиконкому.

«Таке ганебне для громади рішення було прийнято у розріз та в порушення державної політики, позиції Президента України Володимира Зеленського, обов’язків міського голови по відношенню до своїх виборців», – зауважив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Нагадаємо, на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад Уряд, «Нафтогаз України», Асоціація міст України підписали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на тепло,  на гарячу воду для населення не будуть зростати.

Для підтримки і стабільного проходження опалювального сезону у тих громадах, які підписали Меморандум, Уряд передбачив спрямування в 2022 році додатково до місцевих бюджетів 4% податку на доходи фізичних осіб, а також державних субвенцій.

Для Рівного – це додаткові 54 млн грн від ПДФО! Могли би бути.

Адже мер Рівного Олександр Третяк не підписав цей Меморандум. Також, як ми бачимо, не займався належною підготовкою міського господарства до опалювального періоду та не шукав альтернативні шляхи та методи для вирішення складних нагальних проблем міста.

Місцева влада Рівного не консолідувала усі можливі ресурси, які можна було б спрямувати не недопущення підвищення тарифів.

А саме:

– Самоусунулася від вирішення проблем функціонування системи теплопостачання міста. Відсутня схема теплопостачання та відповідна муніципальна програма розвитку та підтримки. Хоча міста-сусіди обласного значення щороку передбачають від 50 до 150 млн грн на розвиток муніципального теплового господарства. При цьому - зношеність тепломереж в Рівному 87%, тепло-генеруючого обладнання – 68%. ТЕЦ має котлоагрегати ще 1966 року випуску.

– Накопичується значна заборгованість теплопостачальних підприємств міста за спожитий природний газ – майже 649 млн грн.

Водночас ми чуємо інсинуації з боку керівництва міста, мовляв, Рівне залишиться без коштів для розвитку. Хоча лише в цьому році держава інвестувала біля 350 мільйонів гривень в інфраструктуру. Зокрема, у будівництво садочка на вул Коновальця та спорткомплексу на Макарова, реконструкцію стадіону «Авангард», міжнародного аеропорту «Рівне», обласної лікарні та бібліотеки.

В «Слузі народу» спробують «перевернути» ситуацію

«Міська влада продемонструвала повне нехтування інтересами громади та позиції Президента України Зеленського. Вважаю цей факт неприпустимим», – сказав Віталій Коваль. – Як депутат міської ради від фракції «Слуга народу» буду ініціювати на сесії:

– не вводити в дію рішення виконкому про застосування піднятих тарифів на теплопостачання для населення на опалювальний сезон 2021/22 років;

– дати оцінку діям міського голови Олександра Третяка».

Також Коваль закликав всіх депутатів, яким небайдужа доля рівнян, підтримати цю ініціативу.

0
Суспільство Економіка
Найцікавіші матеріали
росія за тиждень до вибуху на Каховській ГЕС прийняла закон про дозвіл не розслідувати теракти
0
Читати далі
Перші групи пілотів вже відправилися до Великої Британії для навчання на F-16
0
Читати далі
Водія маршрутки у Рівному, який зневажливо повівся із матірʼю загиблого героя, звільнено
0
Читати далі
Окупанти деморалізовані тривалим очікуванням контрнаступу
0
Читати далі
У Рівному з девʼятого поверху зірвався чоловік
0
Читати далі
СБУ Рівненщини викрила організаторів схеми виїзду чоловіків призовного віку за кордон
0
Читати далі
Президент повідомив про підготовку нових оборонних рішень для України
0
Читати далі
Європарламент схвалив план збільшення виробництва боєприпасів для України
0
Читати далі
В Україні запрацював мобільний застосунок ChatGPT
0
Читати далі