У громадах Рівненщини діятимуть програми з протидії домашньому насильству

У громадах Рівненщини діятимуть програми з протидії домашньому насильству
0
У громадах Рівненщини діятимуть програми з протидії домашньому насильству

Тільки за 2020 рік у Рівненській області майже 4 тисячі осіб звернулися щодо фактів домашнього насильства. З них 3348 жінок, 515 чоловіків та 49 дітей.

Така кількість заявників на 11% більша, ніж у 2019 році, тому, під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, обговорили питання щодо заходів із запобігання таким явищам.

«Насильство – найбільш розповсюджена у світі форма порушення прав людини, від нього потерпають всі члени родини, а особливо діти, – наголосила заступниця голови ОДА, голова зазначеної координаційної ради Людмила Шатковська. – Ми бачимо, що кількість звернень зростає, тому на такі речі потрібно реагувати ефективніше. Програми щодо запобігання насильству повинні впроваджуватися в кожній територіальній громаді».

Начальник відділу гендерної та сімейної політики департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту ОДА Тетяна Кульчицька
поінформувала, що в області створено відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Відділення надає можливість стаціонарного перебування. У 2020 році туди звернулося 25 осіб, з яких 15 – діти.

Також на сьогодні в області створено 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам.

Члени координаційної ради обговорили питання організації та виконання на обласному та місцевому рівнях програм для кривдників, програм для постраждалих, а також обласної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

Обласна робоча група у співпраці із громадськими організаціями розробить проtкт модульних  програм, які будуть реалізуватися в районах та територіальних громадах області.

З метою належного виконання програм головам ТГ наголошено на необхідності передбачити кошти в бюджетах територіальних громад для навчання та підготовки фахівців з їх впровадження.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині рятувальники винесли непритомного чоловіка з охопленого вогнем будинку
0
Читати далі
У Рівненському районі поліцейські затримали збувача психотропу
0
Читати далі
Утік з частини з автоматом: на Рівненщині затримали військового
0
Читати далі
Вже незабаром у Рівному відкриття нової гімназії Starland
0
Читати далі
На Рівненщині Нацполіція продовжує масштабні заходи проти незаконного видобутку бурштину
0
Читати далі
Довіра до Михайла Федорова різко підскочила в опитуваннях. Нині він є другим у топі
0
Читати далі
На Рівненщині ліквідували організовану групу наркодилерів
0
Читати далі
Троє спортсменів із Рівненщини серед найсильніших на чемпіонаті світу з волейболу сидячи
0
Читати далі
У Рівному розшукали підлітків, які розписали лайкою майданчик на Гідропарку
0
Читати далі