У Лондоні обрали книгу, яка отримає найпрестижнішу премію: про що твір

У Лондоні обрали книгу, яка отримає найпрестижнішу премію: про що твір
0
У Лондоні обрали книгу, яка отримає найпрестижнішу премію: про що твір

Журі Букерівської премії-2021 присудило цьогорічну премію південноафриканському письменнику Деймону Гелгуту за роман «Обіцянка» (The Promise). У книзі автор розповідає історію південноафриканської білої родини.

Урочиста церемонія відбулася ввечері 3 листопада у Лондоні, пишуть CBC та The Guardian.

Судді оцінили роман як «дивовижну демонстрацію того, як роман може змусити нас побачити й подумати по-новому», і порівняли його з роботою американського письменника Вільяма Фолкнера та британської письменниці Вірджинії Вулф.

«Обіцянка» — дев’ятий роман автора і перший за сім років. Деймон Гелгут став третім південноафриканцем, який отримав престижну премію за художню літературу після Дж. М. Кутзее та Надін Гордімер.

Отримуючи нагороду, Гелгут сказав: «Це був чудовий рік для африканського письменства. Я хотів би прийняти це від імені всіх розказаних і нерозказаних історій, про які письменники чули й не чули з чудового континенту, з якого я родом».

Автор додав, що сподівається, що тепер люди будуть сприймати африканське письмо трохи серйозніше.

Більше про роман

«Обіцянка» розповідає про історію південноафриканської білої родини — від доби апартеїду до наших днів. Дія роману починається в 80-х роках XX століття, коли жінка, яка вмирає, просить чоловіка віддати її будинок на фермі темношкірій служниці.

Чоловік не виконує обіцянки, і вона стає немов прокляттям усієї родини. Гелгут сказав, що хотів змусити читачів самостійно заповнити прогалини в оповіді.

0
ВСЕ - МОЖЛИВО
Найцікавіші матеріали
Чоловіку, який стріляв по військових на Рівненщині, повідомлено про підозру
0
Читати далі
На Рівненщині поліцейські розшукують чоловіка, який стріляв у поліцейських
0
Читати далі
В селі Осові на Рівненщині відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту
0
Читати далі
15-річного підлітка з Рівненщини намагалися завербувати для підпалу автомобілів
0
Читати далі
У Костополі затримали чоловіка, який збував психотроп в особливо великих розмірах
0
Читати далі
Померла психолог Едіт Егер, що пережила Голокост і стала відомою працями щодо ПТСР
0
Читати далі
Канал постачання та збуту наркотиків ліквідували у виправній колонії на Рівненщині
0
Читати далі
Батько розбещував доньку та її однокласницю: на Рівненщині викрили чоловіка
0
Читати далі
ІТ-фахівець з Черкащини завербував мешканця Рівненщини для коригування повітряних атак РФ
0
Читати далі