У новому році українські медики отримуватимуть ринкові заробітні плати

У новому році українські медики отримуватимуть ринкові заробітні плати
0
У новому році українські медики отримуватимуть ринкові заробітні плати

У новому році українські медики отримуватимуть ринкові заробітні плати. Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер.

З 1 січня 2022 року зарплата медпрацівника в комунальних та державних закладах охорони здоров'я не може бути менша ніж:

20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я;

13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

У випадках, коли медпрацівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень або працівник не у повному обсязі виконуватиме затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюватиметься пропорційно до відпрацьованого часу.

Нова заробітна плата формуватиметься не лише з посадового окладу. До неї входитимуть також надбавки, доплати та премії за престижність лікарської праці. Обсяги додаткових виплат встановлюватиме безпосередньо керівник медичної установи.

За словами міністра охорони здоров'я, збільшення заробітної плати – це ще один крок до підвищення престижності професії лікаря. Нині лікарні, які законтрактовані на значну кількість пакетів від НСЗУ і співпрацюють із місцевою владою, вже мають всі умови для того, аби підвищити зарплату своїм медпрацівникам.

Зі свого боку, державою у Програму медичних гарантій цьогоріч закладено на 33,8 мільярда гривень більше, ніж минулого року. Ці кошти, зокрема, мають бути спрямовані на підвищення заробітних плат. Медики отримають додаткову мотивацію якісно працювати в Україні, а не шукати шляхи для професійної реалізації за кордоном.

Крім того, для мотивації керівників закладів охорони здоров’я виплачувати гідну заробітну плату медикам Уряд ухвалив нещодавно постанову, відповідно до якої посадовий оклад керівника не може перевищувати розмір середньої оплати праці медпрацівників більш як на 60 %. Також керівники закладів охорони здоров'я будуть зобов’язані розподіляти рівень зарплати працівників з урахуванням їхньої кваліфікації, обсягів, складності, відповідальності та умов виконуваної роботи.

Нагадаємо, 18 червня Президент Володимир Зеленський підписав Указ, яким передбачено підвищення мінімальних зарплат українським медикам.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Сирський пояснив доцільність створення бригад для відбиття можливого наступу з Білорусі
0
Читати далі
StarLand заінтригував рівнян: у закладі розповіли, де зможуть навчатися діти
0
Читати далі
На Рівненщині працівник будівельної фірми допустив службову недбалість під час ремонту електропідстанції
0
Читати далі
Росія почала готувати інженерів для своєї дронової економіки безпосередньо в окупації
0
Читати далі
Понад 200 найкращих боксерів та боксерок з різних куточків держави змагатимуться на Рівненщині
0
Читати далі
На Рівненщині двоє чоловіків незаконно вирубували ліс у ботанічному заказнику
0
Читати далі
Стипендії для студентів із 1 вересня зростуть удвічі
0
Читати далі
На Рівненщині у водоймах протягом доби загинуло двоє дітей
0
Читати далі
У Рівному під час пожежі в дев’ятиповерхівці загинув хлопчик
0
Читати далі