У ПАРЄ пропонують офіційно засудити ідеологію та практику «рашизму» в Європі

У ПАРЄ пропонують офіційно засудити ідеологію та практику «рашизму» в Європі
0
У ПАРЄ пропонують офіційно засудити ідеологію та практику «рашизму» в Європі
У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) зареєстрували пропозицію резолюції про засудження ідеології та практики «рашизму» в Європі.
 

Про це повідомив член української делегації, народний депутат Верховної Ради Олександр Мережко, який є автором цієї резолюції.

 

У тексті пропозиції зазначається, що нова тоталітарна ідеологія та практика «рашизму», яка є ідеологією російського терористичного режиму, стала джерелом злочинів, як-от злочин агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, вчинені росією проти України, а також у Чечні та Сирії.

 

«"рашизм" — це суміш тоталітарних ідеологій і практик, як-от радянський тоталітарний комунізм, нацизм, російський шовінізм та імперіалізм», — йдеться у тексті.

 

Так, цією резолюцією в ПАРЄ пропонують засудити ідеологію та практику «рашизму» як різновиду російського фашизму.

 

«Пропаганда "рашизму" та його символіки не повинна бути захищена свободою слова. Прославляння "рашизму" не має толеруватися в державах-членах Ради Європи», — йдеться у тексті.

 

Зазначимо, наразі ця пропозиція резолюції ще не обговорювалася в ПАРЄ. Поки що її підписали представники України, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії та Нідерландів.

 

Що таке «рашизм»?

Цим терміном називають політичний режим, притаманний росії кінця 20-го та початку 21-го століть. У своїй назві він поєднує два слова — «росія» та «фашизм». Також використовують термін «російський фашизм».

 

Американський історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер у травні 2022 року заявляв, що росія відповідає більшості критеріїв, які притаманні фашизму. Серед них — культ особистості єдиного лідера, культ мертвих у формі культу перемоги у Другій світовій війні, а також міф про золотий вік імперського минулого, який треба відновити силою.

 

Снайдер пояснює, що хоча офіційно російський режим виступає проти фашизму, насправді цей «антифашизм» просто став правом російського лідера визначати національних ворогів. За словами історика, фашисти, які називають фашистами інших людей, — «це фашизм, доведений до алогічності, культ абсурду. Це кінцева точка, в якій мова ненависті робить біле чорним, а пропаганда заснована лише на завзятості».

 

«Джейсон Стенлі, американський філософ, називає це "підривною пропагандою". Я назвав це "шизофашизмом". В українців найелегантніше формулювання. Вони називають це "рашизмом"», — писав Снайдер.

 

Президент Володимир Зеленський теж називав дії росії «рашизмом». У квітні 2022 року він казав, що цей термін буде характеризувати росію в історичних книжках.

 

Крім того, у травні 2022 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав журналістів і медіаорганізації застосовувати слово «рашизм», а також підтримав його визнання на національному та міжнародному рівнях.

 

 

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі
Дві фірми викрили на змові на тендерах із ремонту доріг на Рівненщині
0
Читати далі
85 вʼязнів із Рівненщини вступили до ЗСУ
0
Читати далі
Три проєкти з Рівненщини перемогли у конкурсі національно-патріотичного виховання
0
Читати далі
Цьогоріч СБУ Рівненщини викрили 32 особи за підозрою у державній зраді
0
Читати далі