Основним принципом реформування системи надання соціальних послуг є наближення їх до мешканців громади.
Про це йшлося під час онлайн наради під головуванням заступниці голови ОДА Людмили Шатковської.
— Для забезпечення надання базових соціальних послуг кожна територіальна громада має створювати надавачів цих послуг. Зокрема, це центри надання соціальних послуг, центри соціальних служб, територіальні центри соціального обслуговування. Такі заклади створюються відповідно до потреб громади та з урахуванням можливостей, - зазначила Людмила Шатковська.
Як розповів директор Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ананій Бучак, велика і спроможна громада чисельністю 20-50 тисяч населення може утримувати центр соціальних служб і територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Територіальні громади із населенням менше 20 тисяч, можуть утворювати центр надання соціальних послуг, який поєднує повноваження центру соціальних служб і територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
— Щодо фахівців соціальної роботи, то вже затверджені нові нормативи щодо кількості фахівців на кількість населення в громадах. Тобто 1 штатна одиниця на один, або декілька населених пунктів з чисельністю від 2-4 тис населення. При цьому відстань між населеними пунктами має бути не більше 15 кілометрів, - пояснив Ананій Бучак.
Також рекомендується створювати віддалені робочі місця на базі старостинських округів.
Варто зазначити, що існуючі районні центри соціальних служб, територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) при ліквідації районів можуть бути передані на баланс територіальних громад.
Читайте також: Зеленський підписав закон про підвищення зарплати немедичних фахівців у сфері охорони здоров’я
Читайте також: В Україні з’явилась нова пам’ятна монета
Читайте також: У Рівному Зірковий вертеп передав 20 тисяч наколядованих грошей на благодійність