До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Рівному провели кілька заходів в рамках всеукраїнської акції «Квітнути, а не хворіти: Україна без туберкульозу». Медики та представники неурядових організацій розповіли про ситуацію з захворюваністю на туберкульоз та поспілкувалися з рівнянами, розповіли про міфи та факти, які стосуються туберкульозу.
У 2017 році рівень захворюваності на туберкульоз знизився, в порівняні з 2016 роком на 15%. Рівненська область знаходиться на 6-му місці по Україні у напрямку зростання показника захворюваності на активний туберкульоз. Україна наразі – перша в Європі за захворюваністю. Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні – мультирезистентний, з множиною лікарською стійкістю. За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів. Крім того, кожен п`ятий хворий на туберкульоз є носієм ВІЛ. Щорічно на Рівненщині від туберкульозу помирає 60-100 осіб, більшість з яких працездатного віку.
- Туберкульоз виліковний, головне вчасно виявити недугу й дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Наше завдання, зробити все можливе, аби до 2020 року в Україні припинилися епідемія туберкульозу, – зазначив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євгеній Баборикін. До слова, організація займається амбулаторним супроводом хворих на туберкульоз.
В рамках акції, представники БО ««Мережа 100 відсотків життя Рівне» провели флешмоб із поширення паперових ромашок у центрі міста. Ромашка символізує чисті легені, тому на її пелюстках організатори написали симптоми туберкульозу та кілька правил, дотримання яких дозволить залишатися здоровим.
Заходи проводилися у рамках Проекту, який впроваджується БО «Світло надії» / CO «Light of Hope» за підтримки Мережа ЛЖВ, та направлений на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти.