Щоб поглибити знання та покращити навички роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, вчителі та асистенти, що працюють з дітьми з порушеннями зору, області взяли участь в майстер-класі від керівника ресурсного центру національного університету «Львівська політехніка», голови ГО «Українська спілка інвалідів» Оксани Потимко.
Захід відбувся 26 листопада в приміщенні Рівненського обласного музично-драматичного театру.
З учасниками семінару поспілкувалася мама незрячого 9-річного Іванка – Ольга Одейчук, яка розповіла про навчання сина. Попри свою особливість хлопчик успішно вчиться та навіть взяв участь в районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вчитись Іванку допомагає його мама, яка працює тифлопедагогом та асистентом вчителя в Березнівському НВК, де навчається хлопчик.
– Якщо форму навчання обирають батьки, то і відповідальність за це навчання несуть батьки, – розповіла Ольга Одейчук, – Для хорошого результату має бути тісний взаємов’язок між вчителем, асистентом та батьками.
Оксана Потимко розповіла освітянам про основні прийоми роботи та поводження з незрячими дітьми.
– Дитина з особливими освітніми потребами може бути навіть успішнішою за інших, треба їй тільки в цьому трішки допомогти, – звернулась до учасників майстер-класу пані Оксана.
Освітянам продемонстрували обладнання для людей з порушеннями зору: друкарську машинку шрифтом Брайля, DAISY плеєр, магнітний конструктор, а також роботу комп’ютерної програми для незрячих.
Освітяни намагалися відчути те, що відчувають незрячі, спробувавши розпізнати на дотик малюнки та букви, а також порівняли звичайний мультик з мультиком з аудіодискрипцією.
Про всеукраїнський тур нового інклюзивного мистецького проекту «Казка на білих лапах» за участі вокальної формації «Піккардійська Терція» розповіли її солісти Ярослав Нудик та Андрій Капраль. В проекті візьмуть участь незрячі діти зі всієї України, серед яких Іван Одейчук з Березного.