Американська компанія Moderna, яка займається розробкою вакцини від Covid-19 разом із Національними інститутами охорони здоров’я США, оголосила про початок наступного етапу клінічних випробувань. У них візьме участь 30 тисяч волонтерів — це наймасштабніше у світі дослідження вакцини від COVID-19, повідомляє Associated Press.
Випробування необхідне для того, щоб переконатися не лише в дієвості, а й у безпечності вакцини. Їхня особливість — у тому, що вони рандомізовані й подвійно-сліпі (тобто учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається).
Щомісяця американська урядова мережа із запобігання COVID-19 відбиратиме на тестування одну з вакцин, які перебувають на етапі створення, й тестуватиме її на 30 тисячах добровольців — щоразу нових.
Нагадаємо, Moderna стала першою компанією у США, що перейшла до масових тестувань своєї вакцини. Утім перші результати цих випробувань з’являться через кілька місяців.
У травні Moderna повідомила про успіх під час перших випробувань вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19. Експериментальна вакцина mRNA-1273 на ранній стадії клінічних випробувань виробила антитіла, здатні нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2 в організмі людини.
А у червні дослідники Оксфордського університету повідомили, що їхня потенційна вакцина проти коронавірусу за результатами клінічних випробувань видається безпечною й тренує імунну систему. На жовтень 2020 року вчені планують залучити 6000 людей для наступного етапу розробки.
Наразі у світі розробляють понад 100 вакцин від коронавірусу. Жодна з них наразі не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками ВООЗ, у найкращому випадку готова вакцина з'явиться до кінця 2020-го.
За матеріалами: Hromadske.ua
Читайте також: «Агресивніший та небезпечніший»: у світі зафіксували спалах нового вірусу
Читайте також: Американські вчені заявили про успішне випробування вакцини проти коронавірусу
Читайте також: «Треба вакцинувати все населення»: в МОЗ розповіли про щеплення від Covid-19