
Сьогодні у Рівненській обласній дитячій бібліотеці учасник експедиції рівнянин Павло Тарасович презентував книгу про свою подорож на шостий континент.
Автор написав її на основі зібраних матеріалів під час експедиції до Антарктиди на станцію «Академіка Вернадського», яка відбулась ще у 2000 році. Ця книга стала першою серед видань «Рівнекниги» і вийшла україномовним виданням.
Під час презентації Павло Тарасович ділився з дітьми та учасниками враженнями від роботи в Антарктиді та спогадами: про побут, історію створення та функціонування Станції Вернадського.
Як розповів автор книги «Антарктида – шостий континент» Павло Тарасович, на весь тираж Рівненська облрада виділила десять тисяч гривень. Всього буде триста примірників – їх передадуть до шкіл та бібліотек Рівненщини. Як зазначає Павло Тарасович, книги видані не для продажу.
До слова, перше видання примірника «Антарктида – шостий континент» світ побачив ще у 2002 році, це було україномовне видання. Згодом, у 2008 році, його перевидали і англійською.
БОНУС!
Зараз ми покажемо вам світлини з особистого архіву Павла Тарасовича під час експедиції до Антарктиди у 2000 році.
Мабуть, вам цікаво, що за апаратура у руках Павла Тарасовича? Це радіоприймачі. На станції «Академіка Вернадського» чоловік працював з радіоапаратурою – допомагав працівникам станції підтримувати зв’язок зі Світом.
Чого і зараз навчає своїх учнів! До слова, Павло Михайлович має власний гурток радіоаматорства – викладає його у 12 школі для всіх: як дітей будь-якого віку, так і для дорослих. Вчать «радійну» мову, символи та розшифровки, а також працюють з ключами та азбукою Морзе. Діти, котрі займаються у гуртку, можуть розповісти про радіоаматорство, антени та особливості роботи з радіо навіть більше, аніж деякі дорослі! І це все – декількома мовами. Ми вже переконались у цьому, побувавши на одному із уроків Павла Тарасовича. Ми ще розкажемо вам детальніше про такий унікальний рівненський гурток.
А ще чоловік має власну колекцію радіоприймачів! Нещодавно їх презентували на виставці у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, де було представлено близько півсотні різних експонатів – а то навіть ще не вся колекція. Лише та частина, котра помістилась у приміщенні музею.
Детальніше ви можете ознайомитись у матеріалі: У Рівному показали колекцію «олд-скульних» радіоприймачів (ФОТО)