Угорщина не буде зарештовувати путіна, якщо він приїде до країни

Угорщина не буде зарештовувати путіна, якщо він приїде до країни
0
Угорщина не буде зарештовувати путіна, якщо він приїде до країни
Представник канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Ґергей Гуляш заявив, що Угорщина не буде арештовувати президента росії володимира путіна за ордером Міжнародного кримінального суду, хоча є державою-учасником Римського статуту.

Про це пишуть Portfolio та Reuters.


Угорщина підписала та ратифікувала Римський статут, який створив Міжнародний кримінальний суд. Та Гуляш заявив, що він не був вбудований в угорську правову систему.

 

Так, Гуляш зазначив, що путіна не арештовуватимуть в Угорщині, якщо той приїде до країни, бо нібито статут МКС не був оприлюднений у країні.

 

Окрім того, він висловив думку, що рішення про арешт «невдале», бо веде в бік ескалації. Як цитують ЗМІ, Гуляш сказав, що в інтересах Угорщини якомога швидший мир і не переростання війни в Україні у світову війну, а всі інші інтереси є другорядними.

 

Детальніше про рішення МКС

путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.


«Існують розумні підстави вважати, що путін 
особисто кримінально відповідальний за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили в суді.

 

Уповноважена з прав дітей росії марія львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також особисто відповідальна.

 

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.


Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.

 

Більше новин читайте у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vse_rv 

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Німеччина визнала, що Україна має право бити по території росії
0
Читати далі
На Кореччині п’ятирічна дівчинка втопилася у штучній водоймі
0
Читати далі
Що стало причиною підняття тарифу на електрику
0
Читати далі
3,2 млн грн та 60 автомобілів передано на потреби ЗСУ за клопотанням прокуратури Рівненщини
0
Читати далі
МЗС росії пообіцяло «найжорсткіші заходи» у відповідь на удари дронами по москві
0
Читати далі
Політв'язні комуністичного режиму СРСР отримають надбавку до пенсії
0
Читати далі
Парламент підтримав скасування 2% податку для ФОП з липня
0
Читати далі
Сергій «Волина» Волинський продовжує допомагати морпіхам навіть у полоні
0
Читати далі
У Рівному судитимуть посадовця за отримання неправомірної вигоди у сумі 30 тисяч гривень
0
Читати далі