Про це пише Bloomberg із посиланням на дані німецького Кільського інституту світової економіки та моніторингової групи Oryx.
Розрив щодо артилерії та реактивних систем залпового вогню теж скоротився, хоча й значно меншою мірою.
Зазначається, що росія до повномасштабного вторгнення в Україну мала 3,4 тисячі танків, а зараз — 1,4 тисячі. Натомість Україна володіла 987 танками, а зараз має 1,5 тисячі.
Згідно з даними спільноти Oryx, що фіксує лише втрати, які може підтвердити, з початку війни у 2022 році були знищені, пошкоджені, покинуті або захоплені 2 082 російські танки.
Bloomberg зазначає, що інформація узгоджується з даними від начальника штабу оборони Великої Британії Тоні Радакіна.
«Минулого року росія випустила 10 мільйонів артилерійських снарядів, але в кращому випадку може виробляти 1 мільйон снарядів на рік. Вона втратила 2500 танків і в кращому випадку може виробляти 200 танків на рік», — зазначив Радакін.
Водночас Bloomberg зауважує, що точні цифри втрат неможливо дізнатися, оскільки обидві сторони приховують цю інформацію.
Також немає перевірених даних про кількість резервних танків або артилерійських знарядь, які росія виготовила або розконсервувала зі складів.
Згідно з оновленими даними Ukraine Support Tracker, які веде Кільський інститут світової економіки, з початку повномасштабного вторгнення союзники поставили в Україну 471 танк, а ще 286 танків мають надійти.
Кільський інститут також заявив, що обіцянки щодо допомоги Україні навесні були значно нижчими, ніж взимку, попри деякі великі пакети з Німеччини та США. Військові зобов’язання за цей період становили 9 мільярдів євро.
Однак зросла частка допомоги відносно фінансових і гуманітарних зобов’язань, повідомили в інституті.
У звіті йдеться, що США та країни-члени Європейського Союзу найповільніше виконують зобов’язання щодо зброї: 286 із 757 танків і 177 із 556 155-мм та 152-мм гаубиць ще не надійшли.
Bloomberg зазначає, що ці затримки можуть зробити навіть деякі з поставлених танків менш ефективними, ніж вони повинні бути, тим паче, що українським військовим довелося поспішати з навчанням.