Україна відключиться від енергосистем Росії та Білорусі в лютому, — Шмигаль

Україна відключиться від енергосистем Росії та Білорусі в лютому, — Шмигаль
0
Україна відключиться від енергосистем Росії та Білорусі в лютому, — Шмигаль

Прем'єр-міністр Шмигаль готує українську енергосистему до відокремлення від радянської.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, «Укренерго» завершило всі випробування, необхідні для підключення енергосистеми України до європейської системи ENTSO-E.

Україна дотримується лінії повної інтеграції з європейською енергетичною системою, яка дозволить відокремитися від енергосистем Російської Федерації та Білорусі. Це дозволить зменшити вплив Росії як на енергетичну сферу всередині нашої країни, так і на європейські країни, сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді.

«Робота з інтеграції енергосистеми України з європейською системою ENTSO-E — так званий «енергетичний безвіз» — триває. Крім безпеки, така інтеграція позитивно вплине на стійкість української енергосистеми та посилить ринковий потенціал за рахунок збільшення конкуренції та демонополізації ринку електроенергії», – наголосив Шмигаль.

У грудні 2021 року «Укренерго» внесло до НКРЕКП зміни до кодексу систем передавання енергії, вони необхідні для процесу входження України до ізольованого від Росії та Білорусі режиму. Усі потокові роботи із синхронізації української та європейської енергосистем завершено, й Україна до неї повністю готова.

За словами прем'єр-міністра, в лютому 2022 року заплановано тестову роботу енергосистеми України в ізольованому режимі, під час проходження зимових максимумів навантажень на електромережі. У цей період чекають системні планові випробування енергосистем України та Молдови в складі єдиного блоку.

Випробування пройдуть в ізольованому від країн СНД і балтійських держав режимі, уточнив Шмигаль.

Нагадаємо, Україна повністю відмовиться від імпорту російської електроенергії до 2023 року. Наразі, через підключення до колись спільної радянської енергосистеми, Україна змушена закуповувати електроенергію у Білорусі та Росії.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прогнозував, що до кінця зими 2022 року «віялових відключень» електроенергії в Україні не буде.

Водночас, українські лінії енергопередач необхідно модернізувати, інакше це призводитиме до втрат 20 млрд гривень щороку через втрати в мережі з технічних причин.

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
У Вараші внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
0
Читати далі
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі