Українських дітей в окупації піддають медичній фільтрації: здорові або хворі

Українських дітей в окупації піддають медичній фільтрації: здорові або хворі
0
Українських дітей в окупації піддають медичній фільтрації: здорові або хворі

Українських дітей, які опинились в окупації, піддають медичній фільтрації. Базу даних про стан здоров’я використовують для подальшої депортації. Про це на брифінгу у медіацентрі Україна-Одеса повідомила адвокат, директор громадської організації "Східна правозахисна група" Віра Ястребова.

 

За її словами, за останні два тижні на тимчасово окупованих територіях України зафіксовано посилені процеси медичної фільтрації дітей. Як уточнила правозахисниця, якщо раніше такі заходи застосовувалися по відношенню до сиріт, то зараз загарбники зайнялись дітьми, які навчаються в школах та відвідують дитячі садки. 


Запроваджена ця фільтрація у примусовому порядку.  "Проходження цього специфічного медичного дослідження є обов’язковим. Потім всі ці дані про  стан здоров’я вносяться в окрему базу, яка потів використовується для подальшої депортації. Російська Федерація демонструє фашистський підхід – використовують для депортації дітей, які мають відмінний стан здоров’я, які подають надію у навчанні", - розповіла Ястребова.

 

За її даними, залишають на тимчасово непідконтрольних територіях дітей, які мають вади або хвороби, а до депортації залучають виключно здорових дітей, яких потім "перетворюють" через паспортизацію на росіян. Зокрема, після фільтрації, дітей, які досягли 14-річного віку,  за списками передають до відповідної установи - для оформлення паспортів РФ. 

 

"Таким чином, РФ намагається позбавити Україну українців, примушуючи отримати російське громадянство. Тим не менш, зафіксовано випадки відмови батьків від зміни документів, після чого їх викликають на допити", - акцентує адвокат.

 

Вона навела приклад про жительку міста Соледар, яку після такої відмови ледь не замордували численними  допитами, погрожуючи відібрати дитину.

 

За матеріалами:УНІАН

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Вараші внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
0
Читати далі
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі