Українських дітей в окупації піддають медичній фільтрації: здорові або хворі

Українських дітей в окупації піддають медичній фільтрації: здорові або хворі
0
Українських дітей в окупації піддають медичній фільтрації: здорові або хворі

Українських дітей, які опинились в окупації, піддають медичній фільтрації. Базу даних про стан здоров’я використовують для подальшої депортації. Про це на брифінгу у медіацентрі Україна-Одеса повідомила адвокат, директор громадської організації "Східна правозахисна група" Віра Ястребова.

 

За її словами, за останні два тижні на тимчасово окупованих територіях України зафіксовано посилені процеси медичної фільтрації дітей. Як уточнила правозахисниця, якщо раніше такі заходи застосовувалися по відношенню до сиріт, то зараз загарбники зайнялись дітьми, які навчаються в школах та відвідують дитячі садки. 


Запроваджена ця фільтрація у примусовому порядку.  "Проходження цього специфічного медичного дослідження є обов’язковим. Потім всі ці дані про  стан здоров’я вносяться в окрему базу, яка потів використовується для подальшої депортації. Російська Федерація демонструє фашистський підхід – використовують для депортації дітей, які мають відмінний стан здоров’я, які подають надію у навчанні", - розповіла Ястребова.

 

За її даними, залишають на тимчасово непідконтрольних територіях дітей, які мають вади або хвороби, а до депортації залучають виключно здорових дітей, яких потім "перетворюють" через паспортизацію на росіян. Зокрема, після фільтрації, дітей, які досягли 14-річного віку,  за списками передають до відповідної установи - для оформлення паспортів РФ. 

 

"Таким чином, РФ намагається позбавити Україну українців, примушуючи отримати російське громадянство. Тим не менш, зафіксовано випадки відмови батьків від зміни документів, після чого їх викликають на допити", - акцентує адвокат.

 

Вона навела приклад про жительку міста Соледар, яку після такої відмови ледь не замордували численними  допитами, погрожуючи відібрати дитину.

 

За матеріалами:УНІАН

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Німеччина визнала, що Україна має право бити по території росії
0
Читати далі
На Кореччині п’ятирічна дівчинка втопилася у штучній водоймі
0
Читати далі
Що стало причиною підняття тарифу на електрику
0
Читати далі
3,2 млн грн та 60 автомобілів передано на потреби ЗСУ за клопотанням прокуратури Рівненщини
0
Читати далі
МЗС росії пообіцяло «найжорсткіші заходи» у відповідь на удари дронами по москві
0
Читати далі
Політв'язні комуністичного режиму СРСР отримають надбавку до пенсії
0
Читати далі
Парламент підтримав скасування 2% податку для ФОП з липня
0
Читати далі
Сергій «Волина» Волинський продовжує допомагати морпіхам навіть у полоні
0
Читати далі
У Рівному судитимуть посадовця за отримання неправомірної вигоди у сумі 30 тисяч гривень
0
Читати далі