В адміністрації Байдена більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно визнають

В адміністрації Байдена більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно визнають
0
В адміністрації Байдена більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно визнають
У конфіденційній версії довгострокового плану США щодо співпраці з Україною вказується, що корупція на високому рівні може підірвати довіру української громадськості та іноземних лідерів до українського уряду під час війни.
 

Про це пише Politico з посиланням на документ.

 

Держдеп США регулярно розробляє чотирирічні стратегії щодо пріоритетів США в певній країні. Таку Інтегровану стратегію (ICS) 29 вересня публічно оприлюднили і щодо України.

 

Проте Politico заявляє, що конфіденційна версія цього документа втричі довша, містить жорсткіші формулювання та набагато більше деталей про цілі США. Багато з них покликані зменшити корупцію в Україні.

 

У «делікатній, але не секретній» версії зазначається, що попри війну Україна не може відкладати зусилля щодо боротьби з корупцією, а межі цієї роботи треба закладати вже зараз.

 

Тим часом конфіденційна версія документа зазначає, що уявлення про корупцію на високому рівні може підірвати довіру української громадськості та іноземних лідерів до уряду України, пише Politico.

 

Як зазначається, адміністрація Байдена хоче змусити Україну побороти хабарництво, з огляду на кількість допомоги, яку надали Сполучені Штати. А втім, занадто гучні твердження можуть зіграти на руку противникам допомоги Україні, зокрема республіканцям. Це також може змусити більше європейських країн задуматися про свою роль.

 

Представник Держдепу США не сказав виданню, чи надав Вашингтон українському уряду «подовжену версію» документа. Він також не підтвердив офіційно, що конфіденційна версія існує.

 

Що передувало?

Раніше Сполучені Штати Америки підтвердили передання Україні переліку реформ, які пропонують зробити пріоритетними.

 

За даними УП, у документі прописані зміни за пріоритетністю їхнього впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, 1 рік, 18 місяців. Зокрема вони стосуються функціонування Наглядових рад держпідприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.

 

У посольстві пояснили, що цей перелік наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в межах незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу, що Сполучені Штати рішуче підтримують.

0
Політика
Найцікавіші матеріали
«Зеленський скасував воєнний стан»: скасовуємо чергову брехню в соцмережах
0
Читати далі
Назви чотирьох міст України є символом російської імперської політики
0
Читати далі
В Україні увечері прогнозується дефіцит електроенергії
0
Читати далі
До війни на Рівненщині будували школи і лікарні, зараз – укриття
0
Читати далі
На Рівненщині викрили ділка, котрий хотів продати російську зброю з фронту
0
Читати далі
Географічним об'єктам у Криму повернуть історичні назви кримськотатарською
0
Читати далі
У Рівному безкоштовно анонімно тестуватимуть на ВІЛ, гепатит В, C
0
Читати далі
Меблі, Starlink та 6 тонн м’яса: які закупівлі провели громади Рівненщини
0
Читати далі
Депутата Рівненської облради, який незаконно збагатився на мільйони доларів, відправили під варту
0
Читати далі