В адміністрації Байдена більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно визнають

В адміністрації Байдена більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно визнають
0
В адміністрації Байдена більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно визнають
У конфіденційній версії довгострокового плану США щодо співпраці з Україною вказується, що корупція на високому рівні може підірвати довіру української громадськості та іноземних лідерів до українського уряду під час війни.
 

Про це пише Politico з посиланням на документ.

 

Держдеп США регулярно розробляє чотирирічні стратегії щодо пріоритетів США в певній країні. Таку Інтегровану стратегію (ICS) 29 вересня публічно оприлюднили і щодо України.

 

Проте Politico заявляє, що конфіденційна версія цього документа втричі довша, містить жорсткіші формулювання та набагато більше деталей про цілі США. Багато з них покликані зменшити корупцію в Україні.

 

У «делікатній, але не секретній» версії зазначається, що попри війну Україна не може відкладати зусилля щодо боротьби з корупцією, а межі цієї роботи треба закладати вже зараз.

 

Тим часом конфіденційна версія документа зазначає, що уявлення про корупцію на високому рівні може підірвати довіру української громадськості та іноземних лідерів до уряду України, пише Politico.

 

Як зазначається, адміністрація Байдена хоче змусити Україну побороти хабарництво, з огляду на кількість допомоги, яку надали Сполучені Штати. А втім, занадто гучні твердження можуть зіграти на руку противникам допомоги Україні, зокрема республіканцям. Це також може змусити більше європейських країн задуматися про свою роль.

 

Представник Держдепу США не сказав виданню, чи надав Вашингтон українському уряду «подовжену версію» документа. Він також не підтвердив офіційно, що конфіденційна версія існує.

 

Що передувало?

Раніше Сполучені Штати Америки підтвердили передання Україні переліку реформ, які пропонують зробити пріоритетними.

 

За даними УП, у документі прописані зміни за пріоритетністю їхнього впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, 1 рік, 18 місяців. Зокрема вони стосуються функціонування Наглядових рад держпідприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.

 

У посольстві пояснили, що цей перелік наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в межах незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу, що Сполучені Штати рішуче підтримують.

0
Політика
Найцікавіші матеріали
Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українських біженців до 2026 року
0
Читати далі
Колишній працівник та двоє вʼязнів організували наркобізнес у колонії на Рівненщині
0
Читати далі
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті
0
Читати далі
Секрети консолі Microsoft Xbox Series X: функціонал, особливості, переваги
0
Читати далі
Учасники Глобального саміту миру у Швейцарії підписали Спільне комюніке про основи миру
0
Читати далі
Значення вітамінів групи В для організму
0
Читати далі
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі