В Україні активізувалася роспропаганда: що вкидають

В Україні активізувалася роспропаганда: що вкидають
0
В Україні активізувалася роспропаганда: що вкидають

Служба безпеки України фіксує активізацію російських спецслужб в інформаційному просторі нашої держави із залученням кишенькових пропагандистів, блогерів і так званих «експертів». Ці особи створюють і поширюють антиукраїнський контент, який надалі здебільшого через ботоферми ворог намагається «розганяти» у соціальних мережах і підконтрольних ЗМІ.

 

Зокрема, серед поширюваних тез:

— відпрацювання кремлівських наративів про війну в Україні;

— акценти, спрямовані на порушення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави;

— інформкампанії проти військово-політичного керівництва України;

— тези про «втрату суб’єктності» під час переговорів на міжнародній арені;

— розповсюдження занепадницьких настроїв, закамуфльованих під нібито нейтральні експертні оцінки, котрі насправді працюють в інтересах москви тощо. 

 

Вкиди та обговорення цих наративів всередині нашої держави є частиною російської стратегії. А спроби ворога спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні, зниження рівня міжнародної підтримки, створення ілюзії протестних настроїв і спотворення даних про ситуацію на фронті. 

 

СБУ нагадує, що подібні дії на користь держави-агресора містять ознаки кримінальних правопорушень і підпадають одразу під декілька статей Кримінального кодексу України. У тому числі вони можуть класифікуватися, як державна зрада, вчинена в умовах воєнного часу. А покаранням за цей вид злочину може бути довічне позбавлення волі. 

 

Так, з початку повномасштабного вторгнення рф Служба безпеки України у рамках протидії російській інформаційній агресії відкрила майже 2,5 тис. кримінальних проваджень щодо інтернет-агітаторів, які поширювали антиукраїнський контент. У рамках цих справ за різними статтями ККУ повідомлено про підозру понад 1700 особам. На даний час законної сили набрали вже понад 800 вироків суду.

 

Зокрема, серед цього масиву також і 162 кримінальні провадження, в яких оголошено про підозру 62 пропагандистам і медійникам. Із них 16 підозр – за ст. 111 ККУ (державна зрада). Судами винесено вже 10 обвинувальних вироків саме щодо пропагандистів-медійників.

0
Суспільство Війна в Україні
Найцікавіші матеріали
В Україні активізувалася роспропаганда: що вкидають
0
Читати далі
93 адмінпротоколи склали поліцейські на жителів Рівненщини за підпали сухої рослинності
0
Читати далі
На вокзалі у Рівному чоловік штрикнув іншого ножем
0
Читати далі
Чоловік, якого побив знайомий в Острозі, помер у лікарні
0
Читати далі
На Рівненщині троє молодиків злетіли з дороги у кювет та «зупинились» об дерево
0
Читати далі
В ДТП на Рівненщині травмувалися четверо дітей
0
Читати далі
Українці від початку року протермінували майже 10 тис. штрафів ТЦК
0
Читати далі
СБУ затримала агентку фсб, яка на замовлення рф готувала теракт біля Рівненського ТЦК
0
Читати далі
Рівень довіри до Зеленського зріс до 67%
0
Читати далі