В уряді вважають, що Україна буде готова до членства в ЄС за 2 роки

В уряді вважають, що Україна буде готова до членства в ЄС за 2 роки
0
В уряді вважають, що Україна буде готова до членства в ЄС за 2 роки
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки, хоча перебіг війни буде визначати політичні рамки ухвалення цього рішення.
 

Про це Стефанішина сказала в інтерв'ю «Голосу Америки».

 

«Я думаю, що в НАТО ми зможемо вступити швидше, тому що ми очікуємо перемоги, завершення війни», — сказала Стефанішина.

Вона вважає, що Україна здатна навіть в умовах війни здійснювати кроки необхідні для вступу в Європейський Союз. А єдиною перешкодою для членства в НАТО є сама війна, тож Стефанішина передбачає швидкий вступ в Альянс, коли Україна переможе.

 

Також посадовиця вважає, що внутрішні реформи Євросоюзу, які в Брюсселі називають необхідними для успішної інтеграції нових членів, не є передумовою для вступу України.

 

«Україна вже значною мірою, навіть в умовах війни, є частиною європейської економіки. Ми є серед 20 найбільших імпортерів різних видів продукції, ми є найбільшим ринком на території Європи і відповідно маємо угоди про всі можливі торгові лібералізації з ЄС. Тому, власне, з цієї точки зору готовність України найвища серед інших країн. Тому рішення щодо України може бути ухвалене раніше. І це не потребує, як такої, реформи ЄС», — сказала Стефанішина.

 

Утім, вона визнала, що є низка елементів політики ЄС, на які вступ такої великої держави як Україна мав би відчутний вплив, і аграрна політика «вже показала свою проблематичність».

 

 

Вступ України в ЄС

У червні Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Рада ЄС вважає, що поки Україна виконала два кроки з семи, які запропонувала Єврокомісія.

 

У ЄС вважають, що Україна вже здійснила реформу судової системи зі створенням Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, «які вже працюють, із процесом відбору на основі заслуг». Також українська влада привела законодавство про ЗМІ в повну відповідність до європейської директиви.

 

Крім того, Україна досягла значного прогресу в реформі Конституційного Суду. Тут українська влада «виконала більш ніж половину потрібної роботи». Щодо інших чотирьох кроків, то Україна, за оцінкою ЄК, виконала поки менш як половину потрібної роботи. Ідеться про боротьбу з корупцією, боротьбу з відмиванням грошей.

 

Тоді Стефанішина зазначила, що Україна розраховувала на вищу оцінку від Єврокомісії. А втім, віцепрем’єр-міністерка вважає, що для Єврокомісії визнання менш ніж за рік після набуття статусу кандидата будь-якого прогресу є безпрецедентним.


Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною семи кроків на шляху до вступу в ЄС. В уряді прогнозують, що закрити всі сім блоків на 100% не вдасться, але Україна матиме «солідний бекграунд» по кожному з них.

 

 

0
Політика
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині військова, яка 11 місяців не приходила на службу, отримала пів мільйона гривень
0
Читати далі
Міноборони відсудило понад 3 мільйони євро у компанії, яка поставила неякісні бронежилети
0
Читати далі
У Данії художник замість замовлених робіт передав музею пусті полотна
0
Читати далі
СБУ розпочала кримінальні провадження за фактом обстрілу енергетичної та цивільної інфраструктури у Рівному
0
Читати далі
У Рівному чоловік у власній квартирі вирощував галюциногенні гриби
0
Читати далі
«Народний супутник» допоміг поцілити в судна росії в Севастопольській бухті
0
Читати далі
«Довбуш» став найкасовішим українським ігровим фільмом 2023 року
0
Читати далі
У Раді пропонують скорочувати терміни в'язням за генерацію електроенергії крутінням педалей
0
Читати далі
У Рівненському районі викрили нарколабораторію
0
Читати далі