ВАЖЛИВО: В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ

ВАЖЛИВО: В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
0
ВАЖЛИВО: В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ

Лідери Альянсу схвалили коммюніке за підсумками брюссельського саміту НАТО.

«Ми підтверджуємо рішення, прийняте у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО про те, що Україні стане членом Альянсу і при цьому План дій по членству (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу», – йдеться  документі.

Зауважимо, що у рішенні жодного попереднього саміту НАТО не звучало таких формулювань щодо України.

Рішення саміту також закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.

«Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети - впровадження принципів і стандартів НАТО», – йдеться в комюніке саміту.

Спільне рішення союзників також закликає Україну проводити подальші «широкомасштабні, стійкі та неповоротні реформи», як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У рішенні, зокрема, коротко згадана потреба «поваги до меншин». Цю вимогу, як відомо, послідовно висуває Угорщина, втім, у даному рішенні немає деталізації, на якій Будапешт наполягав раніше.

Також Альянс наголошує, що Партнерство розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP), яке Україна отримала у 2020 році, «додає імпульс до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу (військову) взаємосумісність».

0
Політика
Найцікавіші матеріали
У Вараші районі потонув 14-річний хлопець
0
Читати далі
Перша тисяча дітей-випускників ветеранів і ветеранок отримають компенсацію вартості навчання
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП травмовано двох осіб
0
Читати далі
На Рівненщині заблокували діяльність організованої злочинної групи
Серед підозрюваних – працівник слідчого ізолятору
0
Читати далі
У Рівному заочно засуджено двох зрадників з Луганщини, які перейшли на бік ворога
0
Читати далі
На Рівненщині ДБР повідомила про підозру працівникам ТЦК, які силою мобілізували чоловіка
0
Читати далі
Поблизу кордону зі Словаччиною зупинили четвірку правопорушників з Рівненщини
0
Читати далі
В одному з кафе Рівного чоловік дістав гранату: на місце викликали поліцію
0
Читати далі
У Рівненському районі водій врізався у паркан: загинув пасажир
0
Читати далі