Вчені створили фільтр, який знищує SARS-CoV-2

Вчені створили фільтр, який знищує SARS-CoV-2
0
Вчені створили фільтр, який знищує SARS-CoV-2

Науковці з Університету Х’юстона, разом із колегами з приватних корпорацій, ще з березня працювали над створенням повітряного фільтра, який би вловлював та негайно знешкоджував частинки новітнього коронавірусу. І нещодавно їм це вдалося.

Аби створити ефективний фільтр, довелось чекати на дані з інших лабораторій, які мали визначити, скільки вірус тримається в повітрі та мінімальну температуру, за якої руйнуються його частинки. Виявилось, що SARS-CoV-2 може літати в повітрі до трьох годин і що його можна знищити лише за температури 70 градусів за Цельсієм і вище.

Вчені вирішили потроїти температуру, щоб миттєво знешкоджувати частинки вірусу

Повітряний фільтр випробували в лабораторії Галвестона, лабораторії із четвертим, найвищим рівнем біобезпеки. Схожу ви могли бачити в американському фільмі «Зараза» 2011 року з Лоренсом Фішберном та Меттом Деймоном у головних ролях. Саме в таких лабораторіях досліджують збудники хвороб, які можна використати, як біологічну зброю, та зразки ґрунтів із космічних об’єктів.

Лабораторія четвертого рівня біобезпеки у Бостоні

В лабораторії фільтр показав хороші результати, знищивши 99.8% усіх частинок SARS-CoV-2 вже під час першого прогону повітря. Крім новітнього коронавірусу, через фільтр також пропустили збудник сибірської виразки й результати виявилися ще кращі – знищення 99.9% частинок.

«Його можна використовувати в офісах, літаках, школах і на круїзних лайнерах. Наш повітряний фільтр може стати надзвичайно корисним для суспільства, щоб контролювати поширення коронавірусу», – вважає Жифенґ Рен, керівник Техаського центру надпровідників при Університеті Х’юстона.

Чим особливий цей фільтр?

В основі фільтру – промисловий пінонікель, нагрітий до двохсот градусів за Цельсієм, і саме при такій температурі проводилися дослідження. Однак, за словами вчених, повітряний фільтр може «розганятися» до 250 градусів за Цельсієм.

Так виглядає пінонікель

Промисловий пінонікель пористий: така будова дозволяє повітрю безперешкодно проходити крізь матеріал. Окрім цього, він гнучкий та легко нагрівається, на відміну від традиційних алюмінієвих фільтрів.

Ще однією особливістю конструкції нового повітряного фільтра є те, що він практично не випускає тепло. Цьому сприяють як властивості пінонікелю, так і швидкість, з якою повітря проходить через фільтр. Така технологія дозволяє мінімально впливати на температуру в приміщенні та зберігати максимальну ефективність пристрою.

«Вперше наука запропонувала технологію для профілактики передачі SARS-CoV-2 повітряним шляхом», – каже Файсал Чіма, співавтор дослідження.

За матеріалами: Tokar.Ua

Читайте також: Як зміняться смартфони за наступні 10 років

Читайте також: Чи шкідливий 5G-зв’язок: руйнуємо популярні міфи

Читайте також: Ілон Маск розробляє програму, яка дозволить людям спілкуватись будь-якою мовою

 
0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі
Дві фірми викрили на змові на тендерах із ремонту доріг на Рівненщині
0
Читати далі
85 вʼязнів із Рівненщини вступили до ЗСУ
0
Читати далі
Три проєкти з Рівненщини перемогли у конкурсі національно-патріотичного виховання
0
Читати далі
Цьогоріч СБУ Рівненщини викрили 32 особи за підозрою у державній зраді
0
Читати далі