Амбітний план відновити 150 замків, музеїв, палаців та інших пам'ятників культури буде виконаний за три роки. Зараз головне завдання «Великої реставрації» – підготувати всю необхідну проектну документацію.
«Цей проект теж входить у програму президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Ми розуміємо, що фахівців з реставрації набагато менше, ніж з будівництва доріг. Такою роботою займаються унікальні компанії та експерти», – сказав заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, який координує «Велике будівництво».
«Там кілька категорій об'єктів: ті, що стоять на балансі Міністерства культури, й ті, що на балансах обладміністрацій і міст. Ці об'єкти теж можна реставрувати за гроші з держбюджету в співфінансуванні з місцевою владою. В цьому році вже почалася реставрація багатьох з них», – заявив він.
На інших об'єктах головне завдання - підготувати проектно-кошторисну документацію. Оскільки відновленням культурних об'єктів ніхто не займався, документація відсутня, а краще, що є – план будівлі в директора музею.
«Саме тому ми й переглянули всю систему «Великого будівництва». Зараз займаємося проектно-кошторисною документацією об'єктів, до яких приступимо в наступному році. Потім будуть тендери і, щойно почнеться сезон 2022 року, реставрація стартує без розкачки. Але реставрація – це не будівництво, а довгий і тонкий процес, який може розтягнутися на два-три роки», – пояснив Тимошенко.
Нагадаємо, до першого етапу програми «Велика реставрація» включена «Голгофа» Берестецького заповідника, що на Рівненщині.
«Велика реставрація» стартує без розкачки
Найцікавіші матеріали