Бурштинові кар’єри Рівненщини багаті не лише «сонячним камінням». Як виявилось, там водиться золотий карась-горбач. Щоправда, рибалкам-ентузіастам, що планували закинути вудки так і не пощастило, пише Північ-інфо.
Риболов В’ячеслав Ганіев опублікував у спільноті «Рибалка в Вінниці..» допис, де розповів про свою спробу потрапити в саме серце клондайку. Чоловік із друзями в межах поїздки Поліссям вирішили порибалити в Клесові. Їх метою були бурштинові кар’єри, де, як виявилось, ловиться золотий карась-горбач.
Риболовів на в’їзді до селища перестрів місцевий житель похилого віку, розмова з яким відвернула мандрівників від ідеї порибалити у клесівських кар’єрах.
«Він зупинив нас і спитав: а куди це ви їдете? звідки ви? щось ви не місцеві і номери у вас не наші… Трохи поговорили, все йому розповів, спитав що і как, і зрозумів – нам з вінницькими номерами краще туди не їхати, це дуже небезпечно.»
Для довідки – карась золотий – це природний абориген наших водойм, якого лишилось дуже й дуже мало. Від більш відомого широкому загалу срібного карася його відрізняє кругліша форма тіла, хвостовий плавник, що не так сильно розділений навпіл як у срібного, біля цього плавника на хвості є чорна пляма(особливо у молоді).