Президент Володимир Зеленський з нагоди Дня пам'яті та примирення наголосив, що українці воювали разом із десятками народів проти нацизму під час Другої світової війни не для того, щоб війна забирала життя людей 76 років потому.
Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
Глава держави зауважив, що в Україні День пам'яті та примирення відзначають не на заміну 9 травня. А для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше.
«Вона — спільна, одна на всіх у світі. Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-хто з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує лише на засудження», — зазначив Зеленський.
Він нагадав, що українці воювали разом із десятками народів проти нацизму: з росіянами, поляками, білорусами, євреями, грузинами, вірменами, британцями, американцями, французами тощо. І, мовляв, точно не для того, щоб «війна забирала життя наших людей 76 років потому»
«Ніколи не забути, що Друга світова стала найстрашнішою в історії людства. Тому були створені міжнародні інституції та правила для підтримки глобального миру. Поважати їх — обов'язок усіх людей, а особливо — очільників держав та інших політиків», — уточнив президент.
До переліку причин відзначати День пам’яті він додав і потребу «ніколи не забути, що мир втрачається надзвичайно легко». І це справжнє щастя, коли вдається його відновити, додав Зеленський.
День пам’яті та примирення
В Україні цю дату відзначають, згідно з законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». У цей день зазвичай вшановують подвиг українського народу, його внесок у перемогу в Другій світовій війні, висловлюють повагу всім борцям проти нацизму, увічнюють пам’ять про загиблих.
Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі.
Зеленський до Дня пам'яті: Мир втрачається надзвичайно легко, українці не для того воювали
Найцікавіші матеріали